adcov.com

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego

Dodatek jest mały woreczek znajduje się w pobliżu okrężnicy w dolnej prawej stronie ciała ludzkiego, raporty Mayo Clinic. Zapalenie wyrostka robaczkowego jest stanem, który występuje, gdy dodatek zostaje zainfekowany i wypełnia się ropą.

Przesunięcie Ból

Ból, który nie zmienia miejsca w organizmie jest najczęstszym objawem robaczkowego. Ból zwykle zaczyna się w okolicy pępka. Przesuwa się w dolnej prawej stronie brzucha w punkcie w połowie drogi pomiędzy pępka i prawą kość miednicy postępu zakażenia

Quality of Pain

Naciskając na bolesnym obszarze powoduje uczucie czułości. Jednak, gdy zatrzymuje się ciśnienie, ból początkowo wzrasta, a nie subsydiów. Ból wyrostka robaczkowego zazwyczaj pogarsza się podczas chodzenia lub kaszlu, a to ułatwia, gdy leży na boku z kolana przytuliła do piersi.

Inne objawy

Inne objawy zapalenia wyrostka robaczkowego to nudności, utrata apetytu, niska gorączka, zaparcia, trudności w oddawaniu gazów, biegunka i obrzęk w obrębie jamy brzusznej. Ponadto wyrostka czasami powoduje wymioty.

Objawy pęknięcie

Jeśli zapalenie wyrostka robaczkowego jest zbyt spuchnięte, ich pęknięcia lub rozerwania. Wynika to z tymczasowego zaniku bólu. Wkrótce ból powraca ze zwiększeniem nasilenia i brzuch staje się opuchnięte i twarde.

Ostrzeżenie

Podczas wyrostka robaczkowego jest dość powszechne zakażenie, pęknięcie jest ratownictwo medyczne. Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, aby zapobiec wybuch.