adcov.com

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego w czasie ciąży

Ciąża jest ogólnie zadowolony, ekscytujący czas dla matek; jest to również zły czas, aby rozwijać choroby, takie jak zapalenie wyrostka robaczkowego. Objawy często naśladują inne choroby; niektóre objawy zapalenia wyrostka robaczkowego mogą naśladować objawy ciąży. Pozostawiając wyrostka robaczkowego bez leczenia u matki w ciąży jest potencjalnie śmiertelna.

Objawy

Ciąży matka z zapalenie wyrostka przeżywa nagły ból, który jest podobny do żadnego innego rodzaju bólu ona kiedykolwiek czuł. W ogóle, to ból zaczyna się w pobliżu pępka i zaczyna poruszać się w kierunku dolnej prawej części brzucha; ten ból staje się coraz gorzej, szczególnie w ruchu, kichanie, kaszel lub wdychając głęboko. Może ona również stracić apetyt, biegunka lub zaparcia, doświadczenie staje się mdłości, wymioty, tracą zdolność przechodzenia gazu, doświadczenie obrzęk brzucha (inny od ciąży), gorączka niskiej klasy (który będzie się jej inne objawy) i czuję, że czy może tylko wypróżnienia, ona czuje się lepiej.

Naśladuje innych chorób

Zapalenie wyrostka łatwo naśladować inne choroby jamy brzusznej lub jelitowych, takich jak zaparcie, choroby zapalne miednicy, i / lub innych chorób ginekologicznych, zapalnej choroby jelit, niedrożność jelit i zrostów. Dlatego, że jest w ciąży, objawy zapalenia wyrostka robaczkowego mogą również naśladować niektóre z jej objawów ciąży, takich jak choroby rano i skurcze Braxtona-Hicksa.

Metody diagnostyczne

Jego lekarz rozpocznie proces diagnostyczny poprzez historię choroby pacjenta, zwracając uwagę na ciążę. Gdy wykonuje badanie fizykalne, zauważa, że ​​konkretne objawy behawioralne w jego pacjenta, takie jak ochrona jej brzuch; inne objawy zauważa m.in. tkliwość odbicia w brzuchu, znak Rovsing za znak, lędźwiowego i znak zasłonowych. Może on również żądać badanie moczu, aby wykluczyć zakażenie dróg moczowych; Badanie krwi może być podjęte, aby wykryć inne objawy zakażenia. Tomografii może pomóc zdiagnozować zapalenie wyrostka robaczkowego.

Interwencje medyczne

Jeśli zapalenie wyrostka robaczkowego jest diagnozowana, dodatek zostanie usunięty; będzie to realizowane przy zapewnieniu ciąży i nienarodzone dziecko nie są wprowadzone do jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Dziecko i matka mogą być wprowadzane do takich zagrożeń od ewentualnego dodatku pęknięcie, że potrzeba operacji przewyższają chirurgii ryzyka może przedstawić do dziecka.

Konsekwencje

Jeśli zapalenie wyrostka nie jest usuwany, powtarzający cykl zapalenie może rozpocząć; podszewka brzucha może również stać się stan zapalny i ropień może się rozwinąć. Abscess pus powierzchnia jest wypełniona zapalenia, wskazując infekcji bakteryjnej. Jeśli zapalenie wyrostka nie jest jeszcze usunięty, posocznica (zatrucie od zakaźnych bakterii przedostaje się do krwiobiegu) może się rozwijać. W przypadku kobiety w ciąży rozwijającej się zapalenie wyrostka robaczkowego, czy jej dodatek nie jest usuwany, mogła rozwijać jeden z tych komplikacji zdrowotnych; ona i jej dziecko może również umrzeć.