adcov.com

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u dziecka

Dzieci są bardziej narażone na zapalenie wyrostka robaczkowego, niż dorosłych. W rzeczywistości jest to najczęściej awaryjnego brzuszny u ludzi w wieku poniżej 18 lat, według HEALTHLINE. W przeciwieństwie do dorosłych, objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci zależy od wieku. Często zdarza się, że są nierozpoznane i prowadzić do poważnych, nawet śmiertelnych, infekcji znane jako zapalenie otrzewnej. W związku z tym, ważne jest, że każde dziecko którego podejrzewa się zapalenie wyrostka być badane przez medyczną.

Ból brzucha

Ból brzucha rozpocznie pobliżu pępka, a następnie przejść na dół i na prawo. Dziecko może mieć "ból odbicia", które odczuwa się, gdy ciśnienie zostanie nagle usuwane z dolnej prawej części brzucha, według Johns Hopkins dzieci Center.

Znaczenie

Około 4 na 1000 dzieci będą rozwijać zapalenie wyrostka robaczkowego. Najczęstsze grupy do rozwoju zapalenia wyrostka robaczkowego są mężczyźni w wieku od 10 do 14 i kobiety w wieku od 15 do 19, w zależności od HEALTHLINE.

Objawy różnią się w zależności Wieku

Według HEALTHLINE, objawy zapalenia wyrostka robaczkowego dla dzieci młodszych niż 2 są wymioty i obrzęk brzucha. W przeciwieństwie do tego, małe dzieci mogą wykazywać brak apetytu i zmęczenie.

Nieporozumień

Utrata apetytu, wymioty i nudności - pomimo wspólnych objawów zapalenia wyrostka robaczkowego u dorosłych - nie są typowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci.

Ostrzeżenie

Dzieci młodsze niż 4 mają największe ryzyko pęknięcia, ponieważ na ogół nie wykazują klasycznych objawów zapalenia wyrostka robaczkowego (wymioty, nudności, bóle brzucha). Prawie 8 na 10 przypadków pęknięcia, ponieważ diagnoza nie została wykonana w terminie.

Czynniki ryzyka

Dzieci z mukowiscydozą mają wielkie ryzyko rozwoju zapalenia wyrostka robaczkowego. Istnieją również spekulacje, że genetyka ma jakąś rolę, co oznacza, że ​​jeśli rodzic miał zapalenie wyrostka robaczkowego, dzieci są bardziej podatne na rozwój go.