adcov.com

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci


Według Journal of American Medical Association (JAMA), zapalenie wyrostka robaczkowego jest mniej powszechne u dzieci poniżej szóstego roku życia nie jest u starszych dzieci i osób dorosłych, ale to nie jest niespotykane. Bez względu na to w jakim wieku dziecko jest zwrócić uwagę na skargi i oznak bólu brzucha i zaważyć na ostrożności, jeśli dziecko ma ciężkie bóle brzucha, że ​​nie odejdzie.

Biologia

Dodatek jest mały palec jak organ, który przyczepia się do jelita grubego. Znajduje się w dolnej prawej ćwiartce brzucha, dodatek serwuje zauważalnego cel i jeżeli nie zostanie zainfekowany, to pozostaje niezauważone. Część dodatku, który styka się z jelita grubego jest otwarte rury. Rzadko niewielką ilość stolca może zostać umieszczony w otworze dodatku i twardnieje, co prowadzi do zablokowania, obrzęk, zakażenia. W niektórych przypadkach, lekarz jest w stanie określić przyczynę zakażonego narządu.

Początkowe objawy

Starsze dziecko może narzekać na skurcze lub tępy ból w okolicy pępka, który rozciąga się w dół, w kierunku dolnej prawej części brzucha. Młodsze dziecko może trzymać się za brzuch, zwijają się i płakać. Nudności lub wymioty mogą towarzyszyć ból, co rodzice myślą grypa żołądka lub zatrucie pokarmowe jest winowajcą. Ponadto, gorączka o niskim stopniu złośliwości i biegunka może być obecny.

Progresja

Jak zapalenie wyrostka robaczkowego dziecka nadal puchną, ból staje się intensywny. U dzieci poniżej drugiego roku życia, niekontrolowany płacz i obrzęk brzucha może być obecny. Ponieważ są to również objawy innych poważnych schorzeń, natychmiastowe leczenie jest konieczne. Starsze dzieci mogą być w stanie wyrażać nasilenie bólu. W ciągu jednego do trzech dni od wystąpienia objawów u dziecka, zainfekowany załącznik może wybuchnąć, rozprzestrzeniania infekcji w jamie brzusznej. Jeśli to nastąpi, gorączka dziecka może kolec.

Diagnoza

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u dziecka są ratownictwo medyczne. Zainfekowany załącznik nie uleczy sam lekarz będzie chciał zaplanować operację jak najszybciej usunąć je przed ich pęknięcia. Kiedy dziecko osiągnie szpitala lub kliniki, lekarz będzie przeprowadzać egzamin brzucha i może zamówić CAT skanowania, rentgenowskie, badania krwi i badanie moczu w celu ustalenia, czy załącznik jest zainfekowany.

Komplikacje

Zapalenie wyrostka może pęknąć, jeśli nie zostanie usunięta. Gdy to nastąpi, sytuacja staje się bardziej niebezpieczne, infekcji z pękniętego dodatku rozprzestrzenia się w jamie brzusznej. Nowoczesne terapie antybiotykowe, pęknięty wyrostek robaczkowy jest zazwyczaj uleczalna, choć to może jeszcze być śmiertelne powikłania.

Rokowanie

Chirurgiczne usunięcie zapalenie dodatek jest stosunkowo prosta i Twoje dziecko może opuścić szpital w ciągu dwóch lub trzech dni z instrukcjami jak odzyskać w domu. Jeśli dodatek pękła przed zabiegiem dziecko pozostanie w szpitalu, dopóki lekarz nie czuje się infekcja jest pod kontrolą.