adcov.com

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u dorosłych

Zapalenie wyrostka robaczkowego, gdy występuje zablokowanie w dodatku powoduje jej stanu zapalnego i zakażenie. Mimo, że dodatek nie służy prawdziwy cel w organizmie człowieka, zgodnie z National Institutes of Health (NIH), może to prowadzić do sytuacji awaryjnej, gdy staje się stan zapalny. W niektórych przypadkach, zapalenie wyrostka robaczkowego może spowodować rozerwanie wyrostek robaczkowy, dlatego tak ważne jest, aby znać objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u dorosłych.

Ból w okolicy pępka

Zgodnie z Mayo Clinic, bóle brzucha wokół pępka jest najwcześniejszym objawem zapalenia wyrostka robaczkowego u osób dorosłych. Powszechne jest to ból stopniowo rozwijają się w od 6 do 12 godzin.

Ciężkie Ból brzucha

Jak ból rozwija, to zazwyczaj staje się ostrzejszy i zmiany w prawym dolnym brzuchu. Ta lokalizacja jest znana jako punkt McBurney i jest powszechne miejsce bólu u dorosłych z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Twój brzuch może też puchnąć.

Tkliwość

W przeciwieństwie do wielu innych przyczyn bólu brzucha, ból spowodowany przez zapalenie wyrostka robaczkowego spowoduje brzuch czuć przetarg po naciśnięciu na niego, a także mogą pogorszyć podczas kaszlu.

Nudności

Nudności mogą być kolejnym objawem zapalenia wyrostka robaczkowego u osób dorosłych, jak wspomniano przez NIH. W niektórych przypadkach, nudności będzie towarzyszyć wymioty.

Gorączka i dreszcze

Zapalenie wyrostka robaczkowego u osób dorosłych może powodować niską gorączkę po inne objawy rozwinęły. Możesz także rozwinąć dreszcze i drżenie, jeśli infekcja staje się ciężka.