adcov.com

Objawy zapalenia ścięgna kolana

Ścięgna kolana, znany także jako zapalenie ścięgien rzepki, może ograniczyć zdolność do poruszania się na co dzień lub udziału w lekkiej atletyce. Często znany jako kolano skoczka, zapalenie ścięgien rzepki jest uraz ścięgna, który dołącza swoją rzepkę do kości piszczelowej. Znając objawy mogą pomóc w stanie określić, kiedy trzeba odwiedzić lekarza. Jeśli ból jest ignorowany, można zaryzykować rozdarty ścięgna oraz osłabione mięśnie nóg.

Przyczyny

Ścięgna rzepki można uznać nadmierne szkody. Przy powtarzających się stresu umieszczonej na rozerwanie ścięgna może wystąpić. Podczas gdy organizm próbuje naprawić łzy więcej występują, a organizm po prostu nie może nadążyć. Powtarzające się skoki, nadwaga i brak równowagi mięśni może również przyczynić się do ścięgna rzepki. Można również umieścić nacisk na ścięgna przez nagle zwiększając intensywność aktywności fizycznej

Objawy

Najczęstszym objawem jest ból ścięgien rzepki. Zazwyczaj ból występuje tuż poniżej rzepki i tuż nad gdzie ścięgna przywiązuje do kości piszczelowej. Może wystąpić ból przed, w trakcie lub po treningu lub innego wysiłku fizycznego. Można również zauważyć, że wzrost bólu, zwiększa poziom intensywności i może stać się stałą tępy ból w czasie. Ból może w górę iw dół po schodach bolesne ze względu na stres to miejsca na ścięgna. Może także wystąpić sztywność i obrzęki.

Testy

Jeśli po próbie złagodzenia bólu z zabiegów w domu, takich jak lukier, podnosząc kolana lub leki przeciwbólowe, nadal występują ból, należy zasięgnąć porady lekarza. Lekarz przeprowadzi badanie lekarskie w celu określenia położenia i intensywności bólu. Większość ból ścięgna rzepki znajduje i odnosi się do obszaru poniżej rzepki. Mogą również wystąpić MRI, aby mogli uzyskać szczegółowy obraz Twojej ścięgna. To powinno ujawniać żadnych łez, które miały miejsce.

Podobne warunki

Ból kolana może być spowodowana przez szereg warunków. Inne warunki, które mogą powodować takie same objawy ścięgna rzepki są łąkotki łzy, zespół bólu rzepkowo-udowego i rozpad chrząstki. Łąkotki łzy łąkotki występują w których amortyzującej swój staw kolanowy i działa jak amortyzator. Ból bezpośrednio za swoje rzepka jest często związane z zespołem bólu rzepkowo-udowego i może być mylone z ścięgna rzepki aż wykluczyć z MRI.

Leczenie

Leczenie może składać się z terapii opartej głównej odpoczynek, lód i masażu. Może także obejmować współpracę z fizjoterapeuta wzmocnić mięśnie wokół ścięgna i pomagają elastyczność w nodze. Wraz z recepty leki przeciwbólowe, środki te zwykle spowodować całkowite wyleczenie. Odzyskiwanie może trwać kilka tygodni lub kilku miesięcy w zależności od stopnia uszkodzenia. Jeżeli po 6 miesiącach nie zostały odzyskane i nadal występują ból i zakłócenia codziennych czynności trzeba porozmawiać z lekarzem o operacji. Z operacji, tylko 75% osób odczuwa ulgę w bólu, więc jest to coś, co powinno być traktowane ostrożnie.