adcov.com

Objawy zapalenia naczyń Diagnostyka

Zapalenie naczyń jest zaburzenie charakteryzuje się zapaleniem naczyń krwionośnych. Stan ten może osłabić, blizny i zagęścić ściany naczyń krwionośnych. To może być albo przewlekła choroba lub tymczasowy, ale tak czy inaczej może to doprowadzić do odcięcia krwi do narządów.

Objawy

Istnieje 14 różnych typów zapaleń naczyń, ale objawy ogólne pozostają takie same. Są to: utrata apetytu, utrata masy ciała, drętwienie, osłabienie, zmęczenie, gorączka i bóle mięśni i stawów.

Przyczyny

Zapalenie naczyń występuje, gdy zaburzenia immunologicznego, zakażenia lub rodzaj raka powoduje ciało atakować własne naczynia krwionośne. Niekiedy dokładna przyczyna nie jest znana.

Diagnoza

Rozpoznanie zapalenia naczyń odbywa się poprzez sprawdzenie krwią lub płynami ustrojowymi dla oznaczenia stanu zapalnego. Biopsja skóry, zatok lub nerwów może również pomóc w diagnozowaniu tych okoliczności.

Leczenie

Zapalenie naczyń na ogół traktuje się leki, takie jak prednizon i cyklofosfamidu w celu zahamowania układu immunologicznego, który atakuje naczyń oraz w celu zmniejszenia stanu zapalnego.

Rokowanie

Zapalenie naczyń nie jest ogólnie zagrażających życiu chyba główne narządy zostały dotknięte przez niewystarczającej podaży krwi. W większości przypadków łatwo utwardza ​​się bez późniejszych skutków dla pacjenta.