adcov.com

Objawy zapalenia dziąseł

Objawy zapalenia dziąseł


Zapalenie dziąseł jest stanem dziąseł, które powoduje, że stają się opuchnięte, wrażliwe i podatne na krwawienie. Zapalenie dziąseł jest to bardzo powszechny problem stomatologiczny. Jest to wywołane przez bakterie, a jednocześnie nie jest poważny, gdy nie jest pod opieką, może prowadzić do bardziej poważnych problemów.

Rama czasowa

Tablica jest siłą zapalenia dziąseł. Jest niewidzialne folia, która tworzy się na zębach, składający się głównie z bakterii. Gdy cukry i skrobie, które osoba zużywa mieszać się z bakterii, które są zawsze obecne w ustach, płytka jest rezultat. Może ona być usunięta przez szczotkowanie zębów, ale jest z powrotem w ciągu dnia. Jeżeli pozostaje tak długo, jak 2 lub 3 dni, po czym może rozpocząć się płytki do utwardzenia pod linii dziąseł i stają się tak zwany kamień nazębny. Bakterie rozwijają się kamienia nazębnego, w którym rozpoczyna się drażnić część żywicy znanej jako dziąseł, która jest na bazie zębów.

Efekty

Bakterie w kamień nazębny będzie łatwo dziąsła krwawią podczas mycia zębów - to najbardziej oczywista oznaka zapalenia dziąseł. Wczesnym dziąseł nie zaszkodzi, więc możesz mieć zapalenie dziąseł nie wiedząc. Jak się przesuwa nasilenie, dziąsła staną się nabrzmiałe i czuć miękkie. Pójdą z różowego na czerwony i będzie wykrywać krew na szczoteczki do zębów podczas szczotkowania.

Potencjał

Wszystko, co powoduje spadek produkcji śliny może zwiększyć swój potencjał coraz zapalenie dziąseł. Wiele leków na receptę oraz leki przeciwdepresyjne mają ten efekt. Infekcje wirusowe są również odpowiedzialne za niektóre przypadki zapalenia dziąseł, podobnie jak dolegliwości, takich jak białaczki i niedoborów immunologicznych. Kobiety w ciąży są narażone na zapalenie dziąseł, zwłaszcza w przypadku wystąpienia częste ataki choroby rano. Zła dieta, że ​​brakuje niezbędnych składników odżywczych takich jak wapń, witaminy C i B, a także promować zapalenie dziąseł.

Rozważania

Jeśli zapalenie dziąseł nie jest leczona, może przekształcić się w przyzębia, gdzie bakterie atakują tkankę w dziąsła, a nawet kości. Zęby mogą być utracone, a jeżeli bakteria dostanie się do krwiobiegu, jest poza szansa ataku serca lub udaru mózgu. Na szczęście, lekarz może dokładnie czyścić zęby i usunąć kamień nazębny i płytkę nazębną.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie może utrzymać zapalenia dziąseł od staje się problemem. Sprawdź dziąsła swoich dzieci do charakterystycznego znaku zapaleniu dziąseł - czerwone dziąsła - i skłonić ich do bardziej często szczotkować. Szczoteczki z miękkim włosiem są najlepsze i powinny być zmieniane co 4 miesiące. Nitkowanie zębów dostaje bakterii z trudno dostępnych miejsc.