adcov.com

Objawy zakażenia soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są uważane za najlepszą alternatywę dla noszących okulary dla osób, które potrzebują ich wizja poprawione, ale nie chcą do czynienia z większością okularów. Podczas gdy soczewki kontaktowe są bezpiecznie używany przez miliony osób na co dzień, mogą przynieść wiele zagrożeń, które mogą prowadzić do infekcji oczu, które wahają się od bardzo łagodny, do dość poważne.

Suche oczy

Suche oczy mogą być ból głowy dla wielu osób noszących szkła kontaktowe. Ci, którzy cierpią z powodu suchego oka mogą wystąpić różne objawy, w tym zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie i ból przeszywający, jakby obcy przedmiot jest w oku. Jeżeli którykolwiek z tych problemów nie ustępują, noszących kontaktowe powinny skonsultować się z lekarzem okulistą celu ustalenia, czy są one na sobie soczewek są idealnie pasuje do nich. Ich oko lekarz poleci na krople do oczu lub krople nawilżające.

Rogówki Owrzodzenia

Owrzodzenie rogówki jest najczęstszą zakażenia dla użytkowników soczewek kontaktowych. Ta infekcja zwykle dręczy ludzi, którzy noszą miękkie soczewki kontaktowe, głównie ze względu na poziom komfortu miękkie soczewki kontaktowe zapewniają dla użytkownika, który może zwiększyć występowanie soczewek kontaktowych nie-nos, takich jak rozszerzone zużycia lub wykorzystania na noc. Czynniki związane z wrzodów rogówki to wydłużenie czasu zużycie, złe nawyki czyszczenia obiektywu i zespół suchego oka. Objawy wrzodów rogówki to drażniąco, dyskomfort, nadmierne łzawienie, zaburzenia widzenia i ból.

Wrażliwość oczu i pokrywkami

Czułość oczu i powieki jest spowodowane przez roztwór soczewek kontaktowych, stosowanego do czyszczenia soczewek kontaktowych lub przez śluz, tworzących się na powierzchni soczewki. Objawy obejmują zmniejszenie ruchu oka, śluz rosnące wokół oczu i zaczerwienienie wewnątrz oczu. Jeśli którykolwiek z tych objawów ustępuje, najlepszym rozwiązaniem jest, aby zatrzymać na sobie każdy rodzaj soczewek kontaktowych przez kilka miesięcy. Po oczy są w pełni wyleczony, zaczynają sobie parę nowych soczewek kontaktowych i użyć nowego rodzaju rozwiązanie, aby utrzymać obiektyw ponownemu zakażeniu.

Otarcia rogówki

Rogówki ścieranie ogólnie infekcji, która zazwyczaj pojawia się podczas soczewki nie są prawidłowo zamontowany, powodując ścieranie rogówki. Noszenie soczewek przez długi czas może także spowodować ten sam kłopot. Objawy otarcia rogówki obejmują łzawienie i łagodnego do ciężkiego bólu. Z właściwego leczenia, w tym antybiotyków, objawy są zwykle poprawie w ciągu 24 godzin.

Zapalenie rogówki

Inny zapalenie rogówki rogówki, który jest zapalenie rogówki. Istnieją różne rodzaje zapalenia rogówki, ale najczęściej wiąże się z noszących soczewki kontaktowe są bakteryjne zapalenie rogówki. Objawy zapalenia rogówki obejmują niewyraźne widzenie, zaczerwienienie wokół oczu, łagodny do ostrego bólu, rozdarcia, nadmiernym rozładowaniem wokół oczu, wrażliwość na światło, i uczucie ciała obcego.