adcov.com

Objawy tarczycy Stan

Tarczyca jest odpowiedzialna za przekształcenie żywność w energię. To może być aktywne lub na podstawie aktywnego. Warunki te, zwane niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy, powodują problemy na obu końcach ekstremalnych.

Szyja

Tarczyca jest na szyi, więc problemy są często postrzegane tutaj jako pierwszy. Tarczycy może się obrzęk lub może powodować ból i dyskomfort.

Waga

Najbardziej znane objawy mają do czynienia z ciężarem. Przyrost masy ciała lub utraty, niezależnie od spożycia pokarmu i pomimo kroków do kontroli zysk lub strata może być wskazanie problemu tarczycy.

Cholesterol

Objawy cholesterolu są podobne do objawów wagowych. Jeśli poziom cholesterolu jest zbyt wysoki lub niski, mimo prób jego kontroli, pacjenci mogą mieć problemy z tarczycą.

Skóry i włosów

Skóra i włosy mogą być dotknięte problemami tarczycy. Nadmiernie suchej skóry i wypadanie włosów są wskaźnikami choroby tarczycy.

Historia rodziny

Historia rodziny z problemami tarczycy może wskazywać na zwiększone czynnikiem ryzyka chorób tarczycy, ale wiedząc o innych przypadkach może być trudne z powodu problemów z warunkami. Słuchaj słów, takich jak "wola" i "kłopotów podłogi." Są problemy z tarczycą.