adcov.com

Objawy szybkiego odchudzania

Wskaźnik otyłości i związanych z nimi problemów zdrowotnych rosną, a ponad połowa ludności świata, trzeba zrzucić zbędne kilogramy. Jednakże niezamierzone i szybka utrata masy ciała jest problemem, który może być oznaką pewnych chorób.

Możliwe przyczyny szybkiego odchudzania

Szybka utrata masy ciała może być objawem większego problemu. Możliwe przyczyny to problemy z tarczycą, leki skutki uboczne, cukrzycy i raka. Szybka utrata masy ciała może być również spowodowane przez wydarzenia, takie jak starzenie się, menopauza, utrata bliskiej osoby, depresji i zaburzeń odżywiania.

Objawy kliniczne

Objawy kliniczne szybkiej utraty wagi to 14Q + zespół, niedobór 18-hydroksylazy, minus zespół 18p, usunięcie 1q i 2-Hydroxyglutaricaciduria. Objawy te obejmują brak dobrze prosperować, wymioty, opóźnienie wzrostu i letarg.

Typowe objawy

Ponieważ niezamierzone niewyjaśnione i szybka utrata masy ciała na obniżenie jakości żywnościowej ciała, osłabienie układu odpornościowego. Jest to wyraźny znak, że organizm źle trawi jedzenie, brakuje żywności lub znacznie zmniejszyła wchłanianie pokarmu. Kaszel, nudności, zmęczenie, osłabienie, brak energii, gorączka, ból gardła, lęku i objawów depresji może być doświadczenie.

Objawy ciała

Dzieci i młodzież cierpiący na niewyjaśnione i szybkiej utraty wagi może cierpieć z powodu niskiego wzrostu. Dla dorosłych, jasny znak szybkiej utraty wagi jest nagłe rozluźnienie odzieży. Bez natychmiastowego leczenia, objawy te mogą prowadzić do zaburzeń organizmu.

Objawy Waga

Tracąc 5 procent masy każdego miesiąca, a około 10 procent swojej wagi w ciągu sześciu miesięcy, jest wyraźnym znakiem szybkiej utraty wagi. Jeśli nie jesteś w programie odchudzania, mogą być to problemy hormonalne lub tarczycy.

Co robić

Jeśli szybko stracić 10 procent masy ciała, skonsultować się z lekarzem do badań. W przypadkach skrajnego odchudzania, odwiedź gastroenterologa.