adcov.com

Objawy Streptococcus agalactiae

Objawy Streptococcus agalactiae


Streptococcus agalactiae, znany także jako Grupa B Strep jest bakteria, która jest powszechna wśród ludzi. Bakterie zazwyczaj nieszkodliwe, z wyjątkiem noworodków, kobiet w ciąży i osób z niektórymi chorobami przewlekłymi.

Objawy w ciąży

Większość czasu, kobiety w ciąży nie są świadomi infekcji Streptococcus agalactiae. Możliwe objawy to zakażenia macicy, łożysku i dróg moczowych.

Objawy u noworodków

Noworodki, które zaciągnięte zakażenie podczas porodu może mieć gorączkę, drgawki, posocznica, trudności w karmieniu i podenerwowanie. Skrajnych przypadkach może spowodować zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych i śmierć.

Objawy u osób z przewlekłą chorobą

U osób z przewlekłymi schorzeniami, Streptococcus agalactiae to objawy zakażenia skóry, posocznica, zapalenie płuc, zakażenie dróg moczowych.

Testowanie

U kobiet w ciąży przeprowadzono badanie za pomocą wacika do pochwy i / lub doodbytniczo, regionu. Noworodków i dorosłych badano stosując krwi i / lub szpiku próbki płynu.

Leczenie

Kobiety w ciąży, które pozytywny test dla Streptococcus agalactiae podano antybiotyk podczas porodu, aby uniknąć przeniesienia zakażenia na noworodka w czasie porodu. Noworodki, które są zakażone są traktowane z IV antybiotyków i są przechowywane w intensywnej terapii, aż zakończeniu leczenia. Dorośli, którzy pozytywny test na zakażenie są również traktowane z IV antybiotykami.