adcov.com

Objawy skrajnego stresu

Skrajnego stresu może być związane z stresu pourazowego (PSTD sisorder) lub może być wynikiem nagłego życia lub gromadzeniu przewlekłego stresu w czasie. Objawy skrajnego stresu może spowodować poważne skutki dla zdrowia psychicznego i fizycznego, jeśli nie traktuje i, u niektórych osób, może prowadzić do myśli samobójczych lub działań. Zgodnie z Mayo Clinic i National Library of Medicine, objawy skrajnego stresu to behawioralne, emocjonalne i fizyczne zmiany, które zakłócają normalnej aktywności życiowych i funkcji organizmu.

Zmiany behawioralne

Ekstremalne stres może spowodować doświadczenie zmiany w zachowaniu, takie jak wycofanie społeczne; wzrost lub nowy nawyk palenia, picia lub zażywania narkotyków; lub nagłe wybuchy złości lub gniewu.

Skutki społeczne

Skutki społeczne, takie jak wycofanie się z przyjaciółmi i rodziną, argumentując, lub zbierając walki z innymi i unikając idąc do pracy lub szkoły są społeczne skutki skrajnego stresu.

Emocje

Ekstremalne stres może spowodować doświadczenie niezwykle silnych emocji, takich jak lęk, depresja, braku bezpieczeństwa i utraty ostrości podczas czynności, które wymagają szczególnej uwagi, takich jak jazdy.

Ból

Doświadczające częste lub silne bóle głowy, mięśni i stawów lub bóle brzucha są objawy skrajnego stresu, który może mieć wpływ na codziennych czynności.

Zmiany zdrowotne

Wzrost ciśnienia krwi, zaburzenia trawienia, takie jak zaparcia i niewyjaśnionym zwiększeniem masy ciała i strat oraz częstych chorób i infekcji są zmiany stanu zdrowia wskutek skrajnego stresu.

Ostrzeżenie

Myśli lub próby samookaleczenia, zwierzęta domowe lub ktoś inny to sytuacja nadzwyczajna, które mogą być spowodowane przez silny stres i wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej.