adcov.com

Objawy serca Blockage

Objawy serca Blockage


Zawały serca może się zdarzyć każdemu, niezależnie od wieku, w dowolnym czasie. Nie zostały naruszone, a nie znają granic. Każdy ma czynników ryzyka zawału serca, czy to genetyczne lub nabyte. Poprzez uczenie się tego, co może być twoje szczególne czynniki ryzyka oraz podjęcia niezbędnych kroków w celu zmniejszenia lub wyeliminowania ich z życia, można zmniejszyć ryzyko tworzenia zator serca i ostatecznie przeżywa atak serca. Ponadto, jeśli są świadomi objawów, będą lepiej przygotowani do szukania pomocy medycznej w bardziej odpowiednim czasie, które mogą uratować życie.

Znaczenie

Gdy jeden lub więcej obszarów serca doświadcza długotrwałej lub ciężkiej zablokowanie przepływu krwi do mięśnia serca, zawał serca występuje. Blokady serca zmniejsza ilość tlenu mięśnia serca, co ostatecznie otrzyma odszkodowanie serca.

Funkcja

Zablokowanie serce bezpośrednim wynikiem narastania płytki nazębnej w ścianach tętnic spowodowane przez wysokie poziomy cholesterolu. Ostatecznie pęknięcia płytki nazębnej, powodując krzepnięcie krwi w celu utworzenia; jest to krzepnięcie krwi, które powoduje zator.

Genetyczne czynniki ryzyka

Niektóre przykłady genetycznych czynników ryzyka obejmują wysokie ciśnienie krwi, chorych na cukrzycę typu I, rodzinną historią choroby serca (zwłaszcza z początku, zanim w wieku 55 lat) i naturalnego procesu starzenia.

Nabyte czynniki ryzyka

Niektóre przykłady nabytych czynników ryzyka należą jedzenie pokarmów bogatych w tłuszcze nasycone, małym lub żadnym ruchu, palenie papierosów, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu i nadwaga o 30 funtów lub więcej.

Objawy

Objawy obejmują silny ból w prawym górnym brzucha, niestrawność nie związany z jedzeniem, bóle w klatce piersiowej, który promieniuje do żuchwy, szyi lub ramieniu, lub bolesnej i pieczenie w nadbrzuszu.

Rozważania

Wiele razy objawy zawału serca lub niedrożność może odzwierciedlać te z innego schorzenia. Jednakże, po to tylko niektóre z bardziej poważnych objawów zawału serca, ból w klatce piersiowej, który nie ustępuje po zażyciu nitrogliceryny, ból w klatce piersiowej wraz z szybkim lub nieregularne tętno, pocenie się, zimne i lepkie ręce, zawroty głowy i omdlenia.

Ostrzeżenie

Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, bez względu na to, jak niewielkie, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Lepiej dowiedzieć się, że to tylko niestrawność, niż stracić życie z powodu zwlekania.