adcov.com

Objawy raka nosogardzieli

Rak jamy nosowo-gardłowej jest rzadko form raka, który oddziałuje na powierzchnię w górnej części gardła. Mayo Clinic mówi, że przypadki raka nosogardzieli są tak rzadkie w Stanach Zjednoczonych, że badania przesiewowe kliniczne choroby nie jest wykonywana. Aby zdiagnozować za stan, lekarz użyje badanie krwi i biopsji w obszarze zapowietrzonym.

Identyfikacja

Nosogardzieli jest częścią kanał nosowy, który znajduje się bezpośrednio za nosa i umieszczonej bezpośrednio na górnej części gardła. To część gardła, powszechnie znanego jako gardło, że powietrze z nosa i żywności z ujścia przechodzi. Rak jamy nosowo-gardłowej jest stan rakowy, który uderza w tę część ciała. Zgodnie z Mayo Clinic, przypadki raka nosogardzieli w Stanach Zjednoczonych są stosunkowo rzadkie, jednak jest znacznie bardziej powszechne w niektórych krajach Azji i północnej Afryki.

Efekty

Objawy raka jamy nosowo-gardłowej zwykle okoliczne dotyczą tylko jednej strony ciała. Te objawy to uporczywy dzwonienie lub gwizd w jednym uchu znany jako szum w uszach, uczucie zatkanego nosa, które mogłyby mieć wpływ tylko jedną dziurkę, a nie inne, i ból w okolicy twarzy i szyi, które pada na jednej stronie głowy. Jest również możliwe, że osoba może doświadczać krwawy nosa, lecz nie mogą być ograniczone tylko do nozdrza, które jest przepełniona, z powodu objawów raka nosogardzieli.

Potencjał

Zaawansowane objawy raka nosogardzieli może zająć trochę czasu, aby pojawić. Są to zauważalne węzłów chłonnych guzek na szyi, częste i silne bóle głowy, problemy ze wzrokiem, takie jak podwójne widzenie lub zaburzenia widzenia i częste infekcje ucha. Jest również możliwe, że szum w uszach, które występowało w poprzednich objawów może prowadzić do utraty słuchu w dotkniętych ucha. Jako warunek postępu ból gardła może stać się oczywiste, że będzie coraz bardziej bolesne w czasie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

W większości przypadków raka jamy nosowo-gardłowej może być trudne do zdiagnozowania, ponieważ jest tak rzadkie w Stanach Zjednoczonych, a ponieważ wiele z początkowych objawów naśladować innych, mniej niebezpiecznych warunków. Przez czas rak jamy nosowo-gardłowej rozpoznaje to zazwyczaj rozprzestrzenia się do innych części ciała. W leczeniu tej choroby lekarz normalnie używać chemioterapii leków, radioterapię lub kombinację tych dwóch. Operacja nie jest często traktowane jako realne leczenia raka nosogardzieli.

Rozważania

Ohio Zdrowia wymienia niektóre z czynników ryzyka, które zwiększają możliwość zachorowania raka nosogardzieli, jak jedzenie żywności, które są utwardzane przez soli, takich jak ryby, mięso i zachowane ze względu na dużą liczbą azotanów; i wirus Epsteina-Barr, który jest zakażenie, który tworzy wiele same objawy jak rak części nosowej gardła. Wirus Epsteina-Barr często znajduje się w komórkach rakowych, które tworzą rak jamy nosowo-gardłowej.