adcov.com

Objawy PTSD

Zespół stresu pourazowego jest skomplikowany i zróżnicowany stan psychiczny, który jest coraz bardziej powszechne wśród Amerykanów, i tak jak powszechnie odrzucona lub pomijane przez lekarzy, wojskowych i przyjaciół pacjenta i rodziny. Ważne jest, aby pamiętać, nadrzędny charakter PTSD, i że może to prowadzić do innych podrubryk objawów i chorób takich jak depresja lub dopingu.

Znaczenie

Zespół stresu pourazowego (PTSD) został uznany za zaburzenie psychiczne, w 1980 roku wyniki PTSD z intensywnie przerażających, niepokojące, szokujące, bolesne i / lub zagrażających życiu sytuacjach. Ci, którzy cierpią z powodu objawów mają doświadczeń okoliczności, począwszy od wykorzystywania seksualnego, zwalczanie klęsk żywiołowych lub innych klęsk żywiołowych, takich jak katastrofy lotnicze.

Historia

Od wojny domowej do wojny w Zatoce Perskiej, PTSD nadano różne nazwy, takie jak "serce żołnierza", "szok", "powłoki reakcji na stres brutto", "syndrom post-Wietnam" i "syndrom wojny w Zatoce Perskiej." To zaburzenie psychiczne jest złożona i dotyczy nie tylko weteranów wojennych, ale również zwykłych osób, które zostały albo błędnie lub nie w pełni z rozpoznaniem schizofrenii, bipolarism, alkoholizmu i innych uzależnień, lub zaburzenia dysocjacyjne.

Objawy

Według National Center for PTSD (NCPTSD), mentalhealthamerica.net i medicinenet.com, objawy PTSD są długie zakrojonych i często może wydawać się niezwiązane z początkowej przyczyny problemu. Istnieją trzy główne klasyfikacje obejmujący które zasługują diagnozy PTSD.
"Przeżywając wydarzenie" lub Losowe i intensywne retrospekcje, jest wyzwalany przez przypomnienia o traumatycznym przeżyciu i może prowadzić do dramatycznych i dysocjacyjne skupienia i inscenizacji, jakby osoba przeżywa doświadczenie. Wyzwala występuje, gdy osoba słyszy, zapachy, widzi, czuje i smakuje, czego doświadczyli w trakcie imprezy. Ten objaw często powtarzające się koszmary i wiąże się nałożenie podświadomości do świadomego umysłu.
"Unikanie" jest, gdy ludzie unikać sytuacji, które przypominają im o zdarzeniu. Na przykład, jeśli osoba, został okradziony w bankomacie, może on uniknąć zamiar banków, czy przeżył katastrofę samolotu lub trzęsienie ziemi, chciał uniknąć oglądania filmów lub programów telewizyjnych wyposażonych w takich katastrof. To może zachęcić inne objawy, takie jak brak zainteresowania codziennych czynności (pracy lub szkoły) i dystansu emocjonalnego, drętwienie i / lub nieufności wobec przyjaciół i rodziny, jako sposób na uniknięcie mówić o przypadku i wyrażając bolesne wspomnienia.
"Hyperarousal" może manifestować się na wiele różnych sposobów. Osoba może mieć problemy ze snem oraz koncentracją, może łatwo stać się rozdrażniony i zły, i mieć przemożny strach na jego bezpieczeństwo. Skutki fizyczne tego objawu może zawierać zamroczenia, chwiejność, napięcie mięśni, zaparcia, biegunkę, przyspieszony oddech i tętno.
Istnieje liczba podpotoków objawy do tych pierwotnych klasyfikacji. Te zazwyczaj pojawiają się problemy psychologiczne lub fizyczne w sobie, ale często wynikają z początkowego urazu imprezy. Nadużywanie substancji, takich jak alkoholizm i uzależnienie od recepty i / lub narkotyków jest wspólny mechanizm radzenia sobie, które mogą towarzyszyć problemy z relacji, depresji i myśli samobójczych lub tendencji.
To, co wydaje się być powszechne temat życia i radzenia sobie z PTSD jest potwierdzenie stanu i gruntownej edukacji i samokształcenia. Proste realizacja stanie wraz ze wsparciem ze strony rodziny i przyjaciół ułatwia monitorowanie i zarządzanie różne objawy PTSD.

,

,

,

,