adcov.com

Objawy przerostu prostaty

Jak ludzie dorosną, ich szanse na rozszerzonej wzrost prostaty. Powiększenie prostaty może prowadzić do złego samopoczucia lub wielu objawów stać oczywiste. Ciężkość stanu zmienia się u mężczyzn, jednak i mniej więcej połowa mężczyzn z powiększonym gruczołem krokowym nie ma objawów, które są na tyle poważne, aby uzasadnić ich poszukiwanie pomocy medycznej. Czy Twój prostaty badane przez lekarza za każdym razem masz fizycznej.

Bardzo Wczesne objawy

Ostre zapalenie gruczołu krokowego, lub bardziej powszechnie powiększenie gruczołu krokowego, często zaczyna się od kilku objawów Telltale. Najbardziej podstawowe to gorączka i dreszcze. Ponieważ są to dość typowe objawy większości chorób, kilka osób połączyć je w powiększonej prostaty.

Wczesne objawy

Powiększenie prostaty może powodować wiele dolegliwości i bóle. Te bóle są wczesne objawy, że prostata może być powiększona. Jeśli występują dreszcze i gorączkę oprócz tych bólów, to jest wyraźne wskazanie rozszerzonej prostaty. Ból może obejmować mniejszą dyskomfort w jamie brzusznej, ból w okolicy między genitaliów i odbytu i pieczenie podczas oddawania moczu.

Objawy progresywne

Jeśli prostaty idzie zaznaczone, ból może zwiększyć i rozprzestrzeniać. Możesz również doświadczyć zmian w moczu nawyków. Oddawanie moczu staje się szczep, a poczujesz potrzebę iść częściej. Moczu wyjdzie w tryska, często zatrzymywania i uruchamiania w trakcie procesu.

Dodatkowe objawy

Powiększona prostata może doprowadzić do infekcji dróg moczowych. To sprawi, że oddawanie moczu bardzo bolesne. Zakażenie dróg moczowych może również rozprzestrzeniać się na najądrza, powodując zapalenie najądrza. Krwiomocz, który jest określenie krwi w moczu, jest również możliwe.

Skonsultować się z lekarzem

W przypadku wystąpienia zmian w zwykłych nawyków, skonsultować się z lekarzem. Egzaminy prostaty są ważne podczas rutynowego sprawdzanie. Jeśli obawiasz się, prostata ma zostać zainfekowany lub powiększone, umówić się na konsultacje z lekarzem. Utrzymując się na szczycie zdrowia prostata, będziesz w stanie uniknąć tych objawów i trudności, które pochodzą z powiększeniem gruczołu krokowego.