adcov.com

Objawy osteofitu Disc Zespole szyjki macicy

Objawy osteofitu Disc Zespole szyjki macicy


Szyjki macicy kompleks osteofitów płyta pochodzi z kręgów szyjki i jest jedną z form szyjki degeneracji dysku. Objawy różnią się w zależności od stopnia i lokalizacji degeneracji.

Przyczyny

Tarcze szyjki są wypełnione płynem pęcherzyki, które działają jako poduszki pomiędzy powierzchniami kostnej kręgów. Wyniki zwyrodnienie tarczy szyjki macicy w czasie jak naturalną częścią starzenia lub z ciężką obrażeń szyi. Jako dysk degeneruje, ciało reaguje poprzez utworzenie osteofitu chronić uszkodzony obszar.

Co to jest osteofitu?

Osteofitów jest kostnego lub powierzchnia czołowa dodatkowej zwapnienia, że ​​tworzy się w reakcji na obciążenia kości na kością. Ostrogi kostne są rzeczywiście ekstra gładkie obszary, które powodują wzrost bólu, naciskając na otaczające tkanki i nerwy.

Łagodne objawy

Początkowe objawy szyjki macicy kompleksu osteofitów płyta to sztywność w szyi i ramion, a także bóle głowy.

Szyjki macicy radikulopatii

Ciężkie osteofity mogą naciskać na nerwy rdzeniowe powodując strzelanie ból w szyi i ramionach. Pacjenci mogą odczuwać drętwienie lub osłabienie w ich kończyn.

Mielopatia szyjki macicy

Jeśli osteofitu naciska na rdzeń kręgowy, wynik jest bardzo silny ból w rękach i nogach. Dodatkowo pacjent będzie rozwijać problemy z używaniem ich ręce i spacery.