adcov.com

Objawy odstawienia Wellbutrin

Wellbutrin (nazwa ogólna bupropion) jest przeciwdepresyjny stosowany w leczeniu depresji i zaprzestanie palenia tytoniu. Wellbutrin przywraca równowagę chemiczną w mózgu, przez działanie na receptory dopaminy i norepinefryny, oraz zmniejszenie neurotransmitery, które działają w celu kontroli mięśni, rozciągające się od centralnego układu nerwowego.

Zaprzestanie Wellbutrin

Zaprzestanie Wellbutrin wymaga porady lekarza i nigdy nie należy nagle przerywać. Stopniowy spadek jest konieczne, aby uniknąć objawów odstawienia. Ponad 50 objawów odstawienia związane z Wellbutrin® zostały zgłoszone. Wynoszą one nasilenie od łagodnego przykrości do zagrażającego życiu warunkach i na ogół wymagają monitorowania przez personel medyczny.

Fizyczny

Fizyczne objawy to brak koordynacji, trudności z utrzymaniem równowagi, migreny lub zwiększoną częstość występowania bólów głowy, mrowienie lub porażenie prądem, jak i ogólne odczucia letarg i zmęczenie. Mogą one sygnalizować poważniejsze stan, który wymaga interwencji medycznej.

Psychologiczny

Wellbutrin wycofanie może spowodować wiele dolegliwości psychicznych, które są z charakterem dla użytkownika. Agresywne zachowanie, które nie jest charakterystyczny dla pacjenta, wrogość, drażliwość, paranoi może wystąpić. Niepokojące myśli, lęk i depresja pogorszenie, które nie mogą być wyjaśnione przez okoliczności, należy zgłosić się do lekarza. Stany emocjonalne, depersonalizacja wysoko, ponad reakcji na normalnych warunkach i poważnego niepokoju wewnętrznego wystąpić dla niektórych pacjentów. Nerwowość i płaczu nie może z powierzchni widocznej przyczyny. Niezwłocznie powiadomić lekarza, jeśli wystąpią zaburzenia psychiczne, które nie są charakterystyczne dla Ciebie lub mają myśli samobójcze.

Z przewodu pokarmowego

Wycofanie zazwyczaj wywołuje pewne objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wzdęcia, biegunka, niestrawność i skurcze żołądka. Objawy są zazwyczaj łagodne i trwają kilka dni. Jeżeli objawy są nasilone lub trwają przez dłuższy okres czasu, może być wymagana interwencja medyczna.

Inne objawy

Inne objawy abstynencyjne związane z odstawieniem Wellbutrin to niewyraźne widzenie i dzwonienie w uszach. Zaburzenia koncentracji, zawroty głowy, halucynacje, powtarzające się myśli, sen i zaburzenia czucia, a wstrząsy mogą spowodować powodując znaczny dyskomfort. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpią te lub inne objawy po zaprzestaniu Wellbutrin.

Rama czasowa

Chociaż większość objawy ustępują w ciągu kilku dni, niektóre mogą kontynuować przez 8 tygodni lub dłużej i wymaga pomocy medycznej. Wczesna interwencja znacznie poprawia leczenie i kontrolę objawów wynikających z odstawienia leku. Przy odpowiedniej porady lekarskiej, zaprzestaniu Wellbutrin jest bezpieczny. Większość ludzi doświadcza łagodne objawy, które trwają przez kilka dni, podczas gdy ciało dostraja.

Expert Insight

Informacje te są podawane tylko w celach edukacyjnych i nie należy zastępować porady lekarskiej. Jeśli masz pytania lub wątpliwości skontaktować Cię z lekarzem.