adcov.com

Objawy odrzucania przeszczepu nerki

Narodowe Instytuty Zdrowia mówi, że przeszczepy nerek są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów przeszczepów wykonywanych w Stanach Zjednoczonych. Jest to po części dlatego, że żyjący dawcy mogą bezpiecznie oddać jedną ze swoich nerek. Ludzie, którzy otrzymują przeszczepionej nerki muszą brać leki, żeby stłumić ich system immunologiczny, aby zapobiec jego atakowanie przeszczepionej nerki. W około 10 do 20 procent przypadków, jednak ciała pacjenta nadal odrzuca nerkę, donosi Medical Center Klinika Chirurgii Uniwersytetu Columbia. Kiedy tak się dzieje, może wystąpić kilka oznaki i objawy.

Uczucia choroby

Ponieważ odrzucenie przeszczepionego narządu jest spowodowane odpowiedzi immunologicznej, mogą wystąpić objawy grypopodobne, jeśli twoje ciało jest odrzucanie przeszczepionej nerki. Może to obejmować gorączkę 100 stopni Fahrenheita lub wyższym, zmęczenie, dreszcze, bóle głowy, zawroty głowy, nudności i wymioty.

Ból

Od przeszczepu nerki jest poważna operacja, ból i tkliwość wokół miejsca nowej nerki jest normalne razu podczas odzyskiwania. Jednakże, jeśli ból trwa przez dłuższy czas lub jeżeli wraca tygodni lub miesięcy później, może być oznaką odrzucenia narządu.

Objawy związane z nerkami

Jeśli twoje ciało zaczyna odrzucać przeszczepionej nerki, to może nie być w stanie prawidłowo funkcjonować i może zacząć wykazywać oznaki niewydolności nerek. Nerki mogą nie być w stanie wykonać swojego wydalniczych, prowadząc do utrzymania płynu. To zatrzymanie płynów może prowadzić do zwiększenia masy ciała i obrzęki kończyn. Cleveland Clinic mówi, nagły przyrost masy ciała od 2 do 4 kg. w ciągu 24 godzin jest sygnałem ostrzegawczym ewentualnego odrzucenia. Można również zauważyć, Twój oddawanie moczu jest znacznie zmniejszona. Może także wystąpić duszność, jeśli płyn zacznie budować w płucach.