adcov.com

Objawy obwodowej neuropatii czuciowej

Neuropatia obwodowa jest uszkodzenie nerwów, które często jest spowodowane urazami lub zakażeniami. Mayo Clinic wynika, że ​​neuropatia obwodowa często leczy się w czasie. Określające jedną z przyczyn neuropatii obwodowej może być trudne. W celu prawidłowego diagnozowania stanu seria testów w tym pełne badanie fizykalne analiza moczu i test tarczycy mogą być stosowane razem z serią badań neurologicznych.

Identyfikacja

Nerwy obwodowe są nerwy, które przenoszą informacje iz powrotem między mózgu i najdalszych punktów na ciele. Nerwy obwodowe są nerwy znajdujące się w ramiona, nogi, palce u rąk i nóg i innych części ciała najdalej od mózgu. Neuropatia obwodowa jest stanem, który zakłóca te sygnały do ​​mózgu i powoduje utratę kontroli tych części ciała peryferyjnych.

Potencjał

To nie jest do końca zrozumiałe, dlaczego nerwy nagle zaprzestać wysyłania i odbierania sygnałów. Istnieją pewne warunki, które umieszczone osoby narażone na ryzyko zarażenia neuropatia obwodowa, taka jak zapalenie stawów, zakażenia HIV, AIDS, raka, cukrzycy i błonicy. W innych przypadkach uszkodzenia nerwów może być wynikiem długotrwałego narażenia na zimno, szczypanie nerwu albo dwóch kości lub z presji wywieranej na nerw przez mięśnie zamawiający, czy to może być wynikiem nerwów uszkodzonych podczas zabieg chirurgiczny.

Efekty

Ból jest podstawowym objawem początkowych fazach neuropatii obwodowej. Ostry ból może być odczuwalny przy okazji, czy ból może być stałe uczucie pieczenia w obszarze zagrożonym. Wraz z postępem stan, ból może zmienić się na stałe uczucie mrowienia, które byłyby towarzyszy postępująca utrata czucia oraz utraty zdolności do korzystania z dotkniętych mięśni. Cięższy etap warunkiem byłoby zobaczyć drętwienia w obszarze zagrożonym i całkowitą utratę użycia mięśni.

Rozważania

Neuropatia obwodowa powoduje także objawów związanych z ruchem mięśni. Zwiedzanie może być trudne, ponieważ mięśnie nie mogą być na tyle silne, aby utrzymać ciężar ciała. Połykanie i mówienie może być trudne, ponieważ organizm traci zdolność do kontrolowania mięśni gardła. Może również stać się trudne do oddechu w czasie. Jako warunek zaliczki, nie może być zauważalna utrata możliwości korzystania z palców do prostych zadań, takich jak wybieranie telefonu i nie może być utrata mięśni i siły.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Skuteczne leczenie neuropatii obwodowej zwykle koncentrują się na leczeniu objawów choroby. Jeżeli istnieją przyczynami do uszkodzenia nerwów, takie jak alkoholizm, to traktuje się jako pierwszy. Jeśli utrata zręczności lub siły mięśniowej zaczyna występować, a następnie fizykoterapii jest wykorzystywany do tych funkcji z powrotem. Ból związany z chorobą często leczy się lekami przeciwbólowymi. Zgodnie z Mayo Clinic, jeśli objawy są skutecznie leczone, a następnie neuropatia obwodowa często rozwiązany.