adcov.com

Objawy nocne poty

Nadmierne pocenie się spać lub nocne poty nadmiernie się poci w nocy. Pewne, że mają nocne poty skarżą o podobnych objawy nocne poty w godzinach są one na jawie. Nocne poty różnią się w zależności od wieku i warunków danej osoby.

Przyczyny nocne poty

Nocne poty mogą być nieszkodliwe, w zależności od przyczyny. Nocne poty mogą być spowodowane przez infekcje, stosowania leków lub choroby. Omawiając zmiany z lekarzem pomoże w ustaleniu przyczyny nocne poty.

Łagodne nocne poty

Łagodne nocne poty są uważane za łagodne pocenie bez konieczności zmiany ubrania w środku nocy lub w kąpieli. Niektórzy ludzie, którzy doświadczają łagodne nocne poty może usunąć swój koc lub zmienić poduszkę.

Umiarkowane nocne poty

Umiarkowane nocne poty wpływa osobę powodując ich obudzić i mieć chęć do mycia twarzy lub prysznic. Ogólnie z umiarkowanymi nocne poty nie będzie musiał zmienić swoje ubrania lub pościel.

Ciężkie nocne poty

Ciężkie nocne poty jest nadmierne pocenie się w nocy. Kiedy przeżywa ciężkie nocne poty zmieniające się ubrania, pościel i kąpieli jest wymagane aby czuć się komfortowo.

Kiedy udać się do lekarza

Lekarze radzą, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli uważa się, że nocne poty są związane z nową leków, zakażenia lub ewentualnej choroby podstawowej. Zaleca się również, aby skonsultować się z lekarzem, czy poty nocne są częste i umiarkowanym do ciężkiego.