adcov.com

Objawy nadczynności tarczycy

Hormony wydzielane przez tarczycę regulacji metabolizmu organizmu; Gruczoł jest integralną częścią systemu endrocrine. Nadczynność tarczycy jest określeniem nadczynność tarczycy, która daje zbyt dużo hormonów tyroksyny (T4) i trijodotyroniny (T3). Będąc świadomi objawów nadczynności tarczycy, można wiedzieć, kiedy należy skonsultować się z opieki zdrowotnej.

Podstawy

Gruczoł tarczycy w kształcie motyla, dwa graniasty gruczołów wydzielania wewnętrznego znajduje się przed tchawicy u podstawy szyi. Hormony wytwarzane przez tarczycy są istotne, a jeśli tarczycy usunięte lub uszkodzone, to musi być zastąpiony hormonu tarczycy zastępczej leków, takich jak Synthroid (lewotyroksyny).

Przyczyny

Najczęstszą przyczyną nadczynności tarczycy jest choroba Gravesa-Basedowa, co stanowi około 80 procent zdiagnozowanych przypadków, zgodnie z "Endokrynologii: Zintegrowane podejście." W porządku malejącym, następne najczęstsze przyczyny nadczynności tarczycy to wole toksyczne wolem, gruczolak toksyczny, tarczycy, przysadki wydzielających TSH guz, guz tromboblastyczną, nadczynność tarczycy factitia i rak tarczycy pęcherzykowy. Ostatnie cztery warunki w tej liście są rzadkie, występujące u mniej niż 1 procent wszystkich przypadków nadczynności tarczycy.

Objawy

Zgodnie z Mayo Clinic, oznaki i objawy nadczynności tarczycy to nagły spadek masy ciała, szybkie bicie serca (zwykle puls 100 lub więcej), nieregularne bicie serca, kołatanie serca, obrzęk w dolnej części gardła, zwiększenie apetytu, niepokój i nerwowość, drażliwość, drżenie rąk i / lub palców, pocenie się, nietolerancja ciepła, zmiany w cyklu miesiączkowego, zmiana rytmu wypróżnień, zaburzenia snu, zmęczenie i osłabienie.

Objawy specyficzne dla Okulistyki Gravesa

Gravesa okulistyki jest rzadkie zaburzenia związane z chorobą Gravesa-Basedowa. W tym stanie, gałki oczne wystają z ich gniazd; oczy mogą być czerwone, opuchnięte i wrażliwe na światło; i nie mogą być nadmierne łzawienie z oczu lub inny dyskomfort. Może także wystąpić niewyraźne lub podwójne widzenie, a także utratę ruchu oka.

Expert Insight

Objawy nadczynności tarczycy u osób starszych nie może być tak widoczne, jak u młodszych osób. Ludzie, którzy biorą leki blokujące beta powinien być czujny, ponieważ te leki mogą maskować objawy nadczynności tarczycy, zgodnie z Mayo Clinic.

Leczenie

Leczenia nadczynności zależy częściowo od przyczyny tego stanu, ale na ogół powinna być terapia lekami doustnych lub użycia połykana radioaktywnym jodem, który kurczy się dławik. W niektórych przypadkach, chirurgiczne usunięcie tarczycy mogą być niezbędne, i leki hormonalne zastępstwo muszą być podjęte w nieskończoność.