adcov.com

Objawy miednicy wjazd

Narodowy Instytut Zdrowia mówi wiele chorób i problemów ginekologicznych może być źródłem przewlekłego bólu miednicy żeńskiej, w tym choroby zwanej zespołem przekrwienie miednicy. PCS mogą być wynikiem rozszerzonej, żylaki typu żyły otaczające macicy i jajników. Kilka objawów związanych z tą chorobą.

Kto jest zagrożony?

Zespół przekrwienie miednicy jest tajemniczy stan kliniczny. NIH mówi kobiety przed menopauzą są najczęściej dotknięte tym chorobę, która może być wyniszczające i trudne do zdiagnozowania. Objawy PCS mogą negatywnie wpłynąć na kobiety intymne relacje, jak również jej życia społecznego w ogóle.

Uporczywy ból brzucha

Przewlekły, ból podbrzusza jest powszechną dolegliwością kobiet, które cierpią z powodu zatorów w obrębie miednicy. Dyskomfort może być sporadyczne lub nieustannym. Ból często nasila się podczas miesiączki lub po całym dniu ciężkiej pracy.

Inne objawy destrukcyjne i Niewygodne

Kobiety, które cierpią z powodu zatorów w obrębie miednicy może wystąpić ból podczas stosunku (dyspareunia). Mogą również być zadane z częstych zaparć lub często czują pilną potrzebę oddania moczu.

Psycholgoical Przyczyny

Możesz być bardziej skłonni do cierpią na przewlekły ból miednicy, jeśli jesteś w depresji lub bardzo zestresowany. Mayo Clinic przypomina, że ​​od bólu emocjonalnego pogarsza ból fizyczny i odwrotnie, błędne koło może rozwijać się w wyniku przeciążenia miednicy.

Egzamin miednicy

Od kilku chorób i problemów ginekologicznych może powodować przewlekłe bóle miednicy kobieta z objawami przekrwienia miednicy powinny przechodzi wszechstronne badania.

Lekarz może wskazać objawy zakażenia, napiętych mięśni nerwowych lub nienormalnych wzrostów. On lub ona będzie szukać obszarów przetargowych oraz wszelkich zmian w uczucie.

Ponadto, próbki (cultures) mogą być pobrane z pochwy lub szyjki macicy do badania możliwych infekcji chorobami przenoszonymi drogą płciową, włączając.

Narzędzia diagnostyczne

Cienka rurka, która jest podłączona do małej kamery (laparoskop) jest czasami stosowane w celu wykluczenia endometriozy i przewlekłego zapalenia narządów miednicy mniejszej.

Lekarz może także używać USG, rentgenowskie lub tomografię komputerową (CT) i rezonans magnetyczny (MRI) skany przetestować za wszelkie nieprawidłowości w miednicy.

Leczenie

NIH mówi standardowe leczenie syndromu przeciążenia miednicy obejmuje ogół leki przeciwbólowe i terapii hormonalnej. W pewnych przypadkach uważana macicy lub minimalnie inwazyjny zabieg zwany jajnika podwiązanie żyły.