adcov.com

Objawy małą liczbą płytek

Płytki są potrzebne dla krzepnięcia krwi, w organizmie poprzez zlepianie się ze sobą. Gdy liczba płytek krwi jest niski, mogą wystąpić powikłania. Niskie płytki krwi są często przyczyną cięższych warunkach, które muszą być traktowane zanim poziom płytek krwi powróci do normy. Termin medyczny dla małej liczby płytek krwi jest małopłytkowość.

Przyczyny

Liczy się płytek krwi niższy od kilku powodów. Płytki wytwarzane są w szpiku kostnym i spadek, gdy jest schorzeniem, takim jak białaczki, chłoniaka lub HIV. Zaburzenia te powodują, że organizm wytwarza mniej płytek, należy użyć dodatkowych płytek lub je zniszczyć. Osoby cierpiące na samoistna plamica małopłytkowa (ITP) posiada stan, w którym ciało widzi płytki jako choroby i je zniszczyć. Innym powodem jest powiększenie śledziony, który blokuje płytki krwi, co czyni je mniej dostępne w krwiobiegu.

Objawy

Głównym objawem problemu płytek krwi lub zmniejszenia krwawienia wynika pod skórą. To pokaże, jak czerwone kropki w obrębie kończyn dolnych. Skóra będzie siniaków łatwo, gdy wystąpi lekkie obrażenia. Krwawienie dziąseł lub krwi w moczu lub stolcu jest kolejnym objawem, że liczba płytek krwi jest niski. Jeśli występuje otwarty uraz rany, krwawienie będzie trudny do zatrzymania, a płytki są potrzebne do krzepnięcia krwi. Ciężkie warunki stworzy niewyjaśnione krwawienia, które jest prawie niemożliwe, aby zatrzymać. Jak się liczy spadek płytek krwi, mniej zdolność krzepnięcia istnieje.

Diagnoza Objawy

Lekarz wykona badania morfologii krwi, gdy mała liczba płytek jest podejrzany. W przypadku stwierdzenia, że ​​liczba płytek krwi jest niski, lekarz zrobić dodatkowe badania, aby znaleźć przyczynę niskich płytek krwi. Rozpoznanie gorączki związany z niskimi płytek oznacza, że ​​nie ma zakażeń, które muszą być oczyszczone od diagnozy.

Leczenie Objawy

Normalne płytek krwi są 150000 do 450000 na mikrolitra w krążącej krwi. Liczba płytek krwi, które spadają poniżej 20.000 wymaga leczenia i hospitalizacji. Leczenie ITP obejmuje leki blokowania przeciwciała, które atakują płytki. W niektórych przypadkach wymaga się lek do blokowania wytwarzania przeciwciał w organizmie. W przypadkach, gdzie jest powiększona śledziona, operacja może być wymagana do usunięcia narządu. Ciężkie krwawienie wymaga transfuzji krwi zastąpić krew jest stracone, i koncentratów płytek krwi może być podany w ciężkich przypadkach.

Powikłania

Łagodne przypadki małopłytkowości nie mają większych komplikacji i długotrwałe efekty. Głównym powikłaniem występuje w niektórych przypadkach krwawienia w mózgu lub w przewodzie pokarmowym. Powikłania są na ogół związane z przyczyny małopłytkowości zamiast niskich samych płytek.