adcov.com

Objawy, które wymagają oceny neurologa

Objawy, które wymagają oceny neurologa


Zgodnie z University of Chicago, oceny przez neurologa pomaga ustalić, czy pacjent cierpi na neuropatię obwodową i innych zaburzeń neurologicznych. Zazwyczaj trzeba skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, aby zobaczyć neurologa. Neurolog oceni objawy i przeprowadzić testy w celu określenia przyczyny objawów.

Trudności z chodzeniem

Zgodnie z Mayo Clinic, trudności z chodzeniem jest oznaką zwyrodnienia móżdżku i innych zaburzeń układu nerwowego. Stan powoduje śmierć komórek nerwowych w obszarze mózgu, który kontroluje funkcję balansu i mięśni. Osoba z tego stanu może mieć problemy z wstawaniem na spacer z szeroko nogami chodu. Niektórzy ludzie również wystąpić drgawki, podczas gdy starają się chodzić.

Brak odpowiednich ćwiczeń powoduje utratę mięśni, tylko co problem gorzej. Bez fizykoterapii osoba może skończyć się opierając się na wózku inwalidzkim, aby ominąć.

Utrata pamięci

Innym objawem, który wymaga oceny przez neurologa jest utrata pamięci. Zgodnie z Mayo Clinic, system nerwowy nazywa zapalenie mózgu powoduje zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Może to wpływać na pamięć i inne funkcje mózgu. Jeśli pamięć jest coraz gorzej, skontaktować się z lekarzem od razu. Ciężka utrata pamięci jest znakiem bazowego stanu zdrowia.

Drętwienie i mrowienie w nogach i rękach

Zobacz neurologa, jeśli masz drętwienie lub mrowienie w nogach i rękach. Ten objaw może uszkodzić nerw lub podstawowe wskazania medyczne, takie jak warunki neuropatii. Jednak ten objaw jest najczęściej objawem uszkodzenia nerwów z wypadku. Tylko lekarz może dać właściwej diagnozy.

Sztywność

Sztywność jest oznaką zapalenia stawów, ale, zgodnie z Mayo Clinic, ciężka sztywność jest również oznaką zaburzeń układu nerwowego zwany zespół sztywności-osoba. Stan ten powoduje skurcze mięśni i sztywność mięśni w ciężkiej kręgosłupa i nóg.