adcov.com

Objawy infekcji ucha u dorosłych

Infekcje ucha, podczas gdy bardziej powszechne u dzieci, może uderzać dorosłych. Zgodnie z Mayo Clinic, najczęściej zakażenia ucha u dorosłych występuje ucha zewnętrznego, i jest powszechnie zwana "mysz pływającego". Ten rodzaj zakażenia się dzieje, gdy wilgoć jest uwięziona w kanale słuchowym od pływania, kąpieli lub ekspozycji w środowisku wilgotnym. Bakterie rozmnażają się w takich warunkach, co powoduje podrażnienie i stan zapalny.

Rodzaje infekcji ucha

Według Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii (AAO), ucho pływaka wymaga leczenia, aby zmniejszyć ból i zapobiec ewentualnej utracie słuchu. Zapalenie ucha środkowego, które są bardziej powszechne u dzieci, występuje, gdy wirus, takie jak zimno, tworzy pożywką dla bakterii, powodując ból i obrzęk, które również może prowadzić do utraty słuchu. W każdym przypadku lekarz będzie zazwyczaj określają szereg antybiotyków do leczenia zakażeń.

Objawy

Oprócz bólu i dyskomfortu --- co może ostry lub tępy, stały lub czasowy --- podczas przesuwania głowicy lub dotykając ucha, ludzie z infekcji ucha może mieć gorączkę, mówi Mayo Clinic. Inne objawy to pocenie się, dreszcze, bóle głowy i mięśni, utrata apetytu, odwodnienie, osłabienie i drażliwość. Dorośli mogą odczuwać zawroty głowy, jakby świat się kręci, chwiejne kolana i ogólne poczucie niestabilność.

Komplikacje

Krótkoterminowa utrata słuchu może być wynikiem płynu uwięzionego w uchu, co utrudnia drgania podróżować wzdłuż drobnych kości w uchu środkowym. Jeśli płyn pozostaje w uchu środkowym miesięcy, może to spowodować trwałe uszkodzenie błony bębenkowej i kości w uchu środkowym i długoterminowej utraty słuchu. Niektórych przypadkach, zgodnie z Mayo Clinic, może prowadzić do zakażenia zatok znany jako zapalenie wyrostka sutkowatego.

Diagnostyka i testy

Podczas egzaminu, lekarz patrzy na zaczerwienienia w uchu środkowym z instrumentu zwanego otoskop i może korzystać z otoskop pneumatyczny, który będzie delikatnie dmuchać powietrza na błonę bębenkową. Powoduje zdrowych bębenkowa się poruszać, ale cały płyn z ucha środkowego nie pozwoli przejść do błony bębenkowej. Mayo Clinic mówi, że są dwa bezbolesne badania lekarz może używać: tympanometria, który mierzy ruch błony bębenkowej i reflektometrii akustyczną, która wystaje dźwięki do ucha w celu określenia, czy jest obecny płyn.

Strona główna zadośćuczynienie

Over-the-counter leki, takie jak paracetamol lub ibuprofen i leki obkurczające błonę śluzową, mogą zmniejszyć ból. Ciepłe okłady sugeruje, Mayo Clinic, albo wkładka grzewcza ustawiona na niskie i nakłada się na uchu mogą być pomocne.