adcov.com

Objawy i Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry. Objawy mogą wahać się od łagodnego do poważnych zaczerwienienie przypominające trądzik pryszcze i nawet wybrzuszenia oczy, cebula nosa i ciężką zniekształcenia. Rosacea.org, że stan zwykle zaczyna się po 30 roku życia i pogarsza się, jeżeli nie jest leczone. Istnieje wiele z ponad-the-counter i recepty leki, które mogą pomóc z trądzikiem różowatym, wraz ze zmianami w stylu życia, które mogą leczyć lub zarządzać warunek.

Objawy podstawowe

Według Rosacea.org, najczęstsze objawy to rumieniąc, trwałe zaczerwienienie na twarzy, stłuczki lub pryszcze i widocznych naczyń krwionośnych. Rumieniec jest zwykle objaw początkowy i łagodne zaczerwienienie może rozpocząć się w policzki i stają się ciemniejsze i bardziej trwałe. Trwałe zaczerwienienie, które rozwija się trądzik różowaty pogarsza może przypominać oparzenia słoneczne i jest obecny w większości osób z trądzikiem różowatym. Stłuczki lub pryszcze są różne od trądziku, i często wypełniają się ropą i może być bolesne, kłucie i pieczenie.

Inne Potencjalne Objawy

U niektórych pacjentów z ciężką postacią trądziku różowatego inne objawy mogą występować również. Oczy mogą stać się rozdrażniony, przekrwione, wodniste lub obrzęk. Ostatecznie te choroby oczu mogą doprowadzić do utraty wzroku. Skóry może pojawić się suchy, a może stać się cienkie i zaczynają przypominać skórę pomarańczy. Podniesione obszary skóry, zwane tablice, może rozwinąć się na twarzy lub twarz może puchnąć. Bulwiasty nos, a może stać się czerwony. Wreszcie, objawy trądziku różowatego mogą ostatecznie rozprzestrzenił się na szyi, klatce piersiowej, uszu i głowy.

Podtypy

Rosacea.org zidentyfikowano cztery konkretne podtypów trądziku różowatego, każdy z różnych objawów. Pacjenci z podtypu 1 zostały przepłukane zaczerwienienie skóry, a także mogą mieć widoczne naczynia krwionośne. Pacjenci z podtypu 2 mają czerwoną skórę wraz pryszcze i uderzeniami. Pacjenci z podtypu 3 mają grubą skórę, która przypomina skórę z pomarańczy, i często mają bulwiasty lub powiększony nos. Pacjenci z podtypu 4 są inne, bardziej poważne objawy, w tym problemy z oczami i potencjalnej utraty wzroku. Niektórzy pacjenci mogą wykazywać objawy ze wszystkich czterech podtypów, a każdy podtyp powinna być indywidualnie zdiagnozowane.

Leczenie

Leczenie różni się od osoby do osoby, ale może to antybiotyki, ponad recepty kremy i / lub leczeniu miejscowym. Antybiotyki są przepisywane w celu zabicia bakterii. Typowo, u pacjentów rozpoczyna się antybiotyk ustnej i następnie zmienić na miejscowym jeden. International Foundation Rosacea ostrzega, że ​​oporność na antybiotyk mogą pojawić się, gdy pacjent pozostaje na antybiotyki przez długie okresy czasu. Niektóre antybiotyki stosowane w leczeniu roscaea obejmują clindaycin, erytromycyna, metronidazol i sulfacetamid. Leki na receptę, takie jak Noritate i metronidazol, może być również przewidziane do zarządzania stan zapalny i zaczerwienienie. Miejscowe leki to BenzaClin i klindamycyna. Bez recepty ciągu kuracji przeciw obejmują różowaty LTD i RosaCure.

Pielęgnacja & Lifestyle Zarządzanie

Rosacea.org, że wyborze rutynowej pielęgnacji skóry mądrze może pomóc i leczenia trądziku różowatego. Międzynarodowa Fundacja różowaty przypomina mycia twarzy z Cetaphil czyszczącego. Korzystanie z delikatną ściereczką i ochrony przeciwsłonecznej są również zalecane. Wreszcie zielone przyciemniane makijaż może być wykorzystywane do ukrywania zaczerwienienie związane z trądzikiem różowatym, jak długo, jak makijaż nie podrażnia skóry dalej. Over-the-counter trądzik leki, kremy sterydowe stosowane miejscowo w leczeniu egzemy i innych powiązanych warunków, salwy chemiczne, laserowe zabiegi na twarz i należy unikać.