adcov.com

Objawy i leczenie Niedożywienie

Niedożywienie występuje, gdy ciało człowieka nie odbiera ilość żywności i składników odżywczych potrzebnych. Osoba może nie mieć wystarczająco dużo spożycie żywności, lub może mieć podstawową chorobę. Istnieje wiele objawów do obejrzenia za z powodu niedożywienia, a także wiele możliwości leczenia.

Ostry

Ostre przypadki niedożywienie mogą być spowodowane operacją lub zakażeniem. W ostrych przypadkach, osoba może odczuwać zawroty głowy, zmęczenia i może mieć powolny czas reakcji i trudno się skoncentrować.

Chroniczny

Przewlekłe niedożywienie mogą być spowodowane warunkami medycznymi, takimi jak niedokrwistość. Gdy ciało przechodzi bez składników zbyt długo, człowiek zaczyna o uszkodzenia narządów, a także objawy osteoporozy.

Dzieci

Jeśli dziecko nie rozwija się w zdrowym zakresie dla dzieci w jej wieku, jest zmniejszenie masy ciała i ma problemy z zębami, to są objawy. Ona może również wykazywać oznaki osteoporozy, jeśli jej kości łatwo pęknąć.

Osoby w podeszłym wieku

Osoby starsze są narażone na ryzyko z powodu innych przewlekłych dolegliwości i zmniejszenie kwasu żołądkowego. Ci ludzie mogą mieć suchą, łuszcząca się skóra, łamliwe paznokcie, biegunkę i pewne problemy psychiczne, takie jak błąd.

Leczenie

Jeśli osoba jest lekko niedożywiona, efekty powinny być łatwo odwrócić. Lekarz przeprowadzi badanie lekarskie, zamawianie badań krwi lub rentgenowskie do kości, i prawdopodobnie zaleci dietę bogatą w składniki odżywcze.