adcov.com

Objawy guza mózgu malucha

Guz jest nieprawidłowy wzrost komórek, a według Szpitala Dziecięcego Wisconsin, guzy mózgu są "Najczęstsze guzy lite u dzieci." Objawy guza mózgu u małych dzieci są często niejasne i podobne do objawów innych chorób. Objawy guz mózgu często zmieniać się w zależności od rodzaju nowotworu, wielkość guza umiejscowienie nowotworu i guzów jak szybko wzrasta.

Objawy guza mózgu w mózgu

Mózg znajduje się w przedniej części mózgu, i jest to, co większość ludzi sobie wyobrazić, kiedy myślą o mózgu. Kontroluje nauki dla najmłodszych i pamięci, węch, języka i komunikacji, ruchu i zdolności do przetwarzania wrażeń. Maluch z guza mózgu w mózgu może mieć drgawki, niewyraźną mowę, zmiany w jego wzroku, osłabienie lub paraliż jednej strony ciała, zmiany w sposób, w jaki oddycha lub zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego.

Objawy guza mózgu w pniu mózgu

Pnia mózgu, który łączy mózg z rdzeniem kręgowym, jest odpowiedzialny za kontrolowanie połykanie malucha, oddycha, mięśnie twarzy, język i struny głosowe. Objawy maluch może wykazują kiedy ma guza w pniu mózgu należą drgawki, bóle głowy, sparaliżowane nerwy i mięśnie zlokalizowane w twarz, zaburzenia widzenia lub podwójne widzenie, zmiany układu oddechowego i zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe.

Objawy guza mózgu w móżdżku

Móżdżek znajduje się w tylnej części mózgu i sterowania równowagi i równowagi, mięśni, dobrowolnej koordynacji ruchowej silnika i postawy. Podwyższone ciśnienie śródczaszkowe, bóle głowy i wymioty, które często pojawia się w godzinach porannych są pewne oznaki, że maluch może mieć guza mózgu w móżdżku. Maluch może mieć problemy koordynacji ruchów mięśni, takie jak spacery, które nazywa się ataksja.

Objawy ciśnienie śródczaszkowe

Ciśnienie śródczaszkowe ciśnienie w czaszce, mózgu i płynie mózgowo-rdzeniowym. Gdy nowotwór zaczyna rośnie w mózgu, wewnątrzczaszkowe wzrost ciśnienia. Maluch z zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego spowodowanego przez guza mózgu może mieć objawy, takie jak bóle głowy, upośledzenie czynności układu oddechowego i serca, oraz nudności i wymioty. Może wydawać się przygnębiony lub słaby, być rozdrażnione lub mają zmiany w jego osobowości.

Inne objawy

Maluch z guza mózgu może również zmniejszona czujność lub letarg, utrata pamięci, lub pomyłki. Ona może uruchomić gorączkę lub narzekać ogólnie złe samopoczucie. Zmniejszona uczucie, drżenie rąk, utrata węchu lub utraty słuchu są również objawy, które mogą mieć malucha guz mózgu.