adcov.com

Objawy guza kości

Objawy guza kości


Amerykańska Akademia Ortopedycznej definiuje jako guzki lub guzy rozrostu tkanki, które rozwijają się, gdy komórki dzielą się w sposób niekontrolowany. Nowotwory kości osłabienie kości wokół guza, jak rosną. Guzy te mogą być łagodne lub złośliwe, oraz mogą być przez długi czas bez objawów.

Osłabione kości

Osłabienie kości są głównym objawem guzów kości. Kości mogą stać się coraz bardziej kruche i osłabione jak guz rośnie wewnątrz lub wokół niego. Gdy dostatecznie osłabiony, może złamania kości lub złamania, jeśli stres jest umieszczony na nim. W rzeczywistości, kości mogą być tak kruche, że spadek lub pomyłka może spowodować poważne obrażenia.

Obrzęk stawów / Czułość

Nowotwory kości mogą powodować pęcznienie i stawy stają się coraz bardziej miękkie. Niektórzy ludzie mogą pomylić ten objaw jako znak zapalenia stawów. Jak nowotwór rośnie, większy nacisk kładzie się na stawy, co może powodować większą ból i tkliwość w tym miejscu. W przypadku zlekceważenia, stawy mogą być znacznie uszkodzone.

Ból

Ból kości jest kolejnym podstawowym objawem guza kości. Bóle kości mogą być poważne; Niektórzy pacjenci twierdzą, że czuje się jak ból zęba w kości. National Library of Medicine informuje, że bóle kości mogą pogorszyć w nocy. Ból może również pochodzić po jednym z osłabionym kości stał się tak słaby, że pęknie lub złamania pod najmniejszego stresu. Nagła przerwa może spowodować poważne ilość bólu, oddanie się na ryzyko porażenia prądem.

Odchudzanie

Utrata wagi może być również objawem guzów kości. Najbardziej powszechnie występuje u pacjentów, którzy mają nowotwór złośliwy, a to może być ciężkie, gdy guz nowotworowy. Utrata masy ciała oraz utrata składników odżywczych w organizmie może spowodować coraz bardziej słaby i zwiększyć ryzyko złamania kości.

Niedokrwistość

Anemia jest zwykle objawem guzem nowotworowym. Ponieważ nowotwory kości rosną i pogorszyć mogą dostać się do szpiku kości. Potem twoje ciało może mieć trudności podejmowania czerwonych krwinek, co może powodować ciężkiej niedokrwistości. Niedokrwistość może być zdiagnozowane w badaniu krwi. To może powodować zmęczenie i zawroty głowy, co potęguje obawy o zdrowie dla chorego na nowotwór kości. Zmęczenie, zawroty głowy może prowadzić do poważnego spadku, co może doprowadzić do zerwania kości.