adcov.com

Objawy Growing Pains

Objawy Growing Pains


Mimo, że nie ma nic wspólnego z rosnących kości, bóle wzrostowe wpływają do 40 procent dzieci, często uderzając w środku nocy, bez ostrzeżenia, Cleveland Clinic zauważa. Stan wpływa bajeczne części ciała, powodując łagodne do ciężkiego bólu, który może trwać godzinami. Zrozumienie tego, co może wywołać stan i jak rozpoznać objawy pozwoli na skuteczniejsze leczenie i potencjalnie zapobiegać warunek w swoim dzieckiem.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Bóle wzrostowe są najczęściej u dzieci od 3 do 5 i 8 do 12. W dwóch trzecich przypadków rośnie ból u dzieci, ból pochodzi z goleni, łydki, kolana i uda, według Józefa Uziel i Philip J. Hashkes w kwietniu 2007 Kwestia "Pediatric Rheumatology". Ból jest często filcu wzdłuż przedniej części ud, łydek lub za kolanami po obu stronach korpusu, i mięśnie mogą być twarde i skurcz. Niektóre dzieci mogą również wystąpić ból brzucha lub ból głowy. Ból pojawia się zwykle późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem, a nawet może obudzić dziecko w środku nocy ze swojego snu. Do rana, ból zniknął i nie ma żadnych oznak sztywności mięśni.

Czas trwania i częstotliwość Objawy

Jeśli twoje dziecko rośnie bóle doświadczenia, ból może trwać od 10 do 30 minut. Jednak ból może także ostatnie godziny lub sporadycznie pojawiają się i znikają w ciągu miesięcy. Według przeglądu badań naukowych na rosnące bóle Angeli M. Evans w numerze z lipca 2008 "Journal of stopy i kostki Research," większość dzieci doświadczają rosnące bóle w okresie od jednego do trzech miesięcy. W niektórych przypadkach może pojawić się ból tydzień lub w ciężkich przypadkach dziennie. Z 44 dzieci badanych przez Uziel i Hashke, 43 procent odpowiedziało, Growing Pains, co najmniej raz w tygodniu.

Przyczyny

Podczas gdy lekarze nie są pewni, co powoduje rosnące bóle, warunek jest związany z wzrostem aktywności dziecka w ciągu dnia. Eksperci medyczni uważają, skakania, biegania i wspinaczki, że dzieci mają tendencję do zrobienia w ciągu dnia, może wywołać stan. Inne teorie sugerują rosnące bóle występują u dzieci, które są bardzo elastyczne, mają płaskostopie lub mają siłę próg bólu lub kości niższej niż dzieci bez Growing Pains. Eksperci uważają też dzieci z rodzinną historią rosnące bóle są bardziej podatne na rozwój choroby. Według Evansa, 70 procent przypadków rosnące bóle obejmują dzieci, które albo rodzic lub rodzeństwo miał rosnące bóle.

Leczenie

Delikatnie masując lub pocieranie bolesne mięśnie dziecka może pomóc złagodzić dyskomfort. Łagodzi bóle mięśni poprzez zastosowanie poduszki na tym terenie przy pierwszych oznakach bólu. Ewentualnie spróbuj podać dziecku ciepłą kąpiel przed snem, MayoClinic.com radzi. Upewnij się, że dziecko rozciąga czworogłowego, ścięgno i mięśnie łydek, aby uniknąć sztywność mięśni i skonsultować z lekarzem prowadzącym dziecko o podanie ibuprofen lub paracetamol lek na ból.

Ostrzeżenie

Jeśli ból nóg dziecka utrzymuje się w ciągu dnia lub pogarsza, zakłóca codziennych zajęć Twojego dziecka, lub jeśli dziecko ma bóle w pewnym stawie, ma problemy z przesuwaniem, jest kuleje lub ma gorączkę, zaczerwienienie, obrzęk, wysypka lub utrata Apetyt z bólu, natychmiast skontaktować się z lekarzem.