adcov.com

Objawy endometriozy w czasie ciąży

Endometrioza jest chorobą, w której komórki śluzówki macicy, które są zazwyczaj znaleźć wewnątrz macicy kobiety rosną poza jamą macicy. W czasie ciąży nasilenie objawów endometriozy mogą maleć, jednak wiele kobiet z chorobą cierpią z niepłodnością stając ciąży może być trudne. Objawy endometriozy w czasie ciąży może być różna.

Miesiączka

Zazwyczaj w czasie miesiączki, kobieta z endometriozą będzie miał wzrost objawów, takich jak ból, krwawienie i niewygodnej blizny mogą tworzyć. Większość kobiet, które, gdy są w ciąży endometriozy jest znacznie łatwiejsze ze względu na fakt, że nie są one miesiączkujących.

Ból

Chociaż wiele kobiet ich poziom bólu w dół, jeśli zajdą w ciążę, niektórzy uważają, że poziom bólu pozostają stałe przez ciążę. To może być, ze względu na istniejące blizny, że jest rozciągający się od wzrostu w miarę postępu ciąży.

Poronienie

Lekarzy są podzielone od tego, czy endometrioza może kobiety bardziej narażone na poronienie.

Komplikacje

Kobiety, które miały poprzednie operacje ich endometriozy mogą czasami cierpi z powodu komplikacji podczas ciąży. Może to oznaczać wewnętrzne krwawienie z blizny. Kilka przypadków Hemoperitoneum --- krwawienie wewnątrz jamy brzusznej --- odnotowano u kobiet w ciąży z endometriozą.

Ciąża po

Niektóre kobiety z endometriozą znaleźć ich objawy nie wracają po porodzie. Dla niektórych kobiet objawy nie wracają z prawie taką samą intensywnością, jak wcześniej. Dla innych kobiet endometrioza wraca całkowicie i może powodować ciągłe problemy z płodnością.