adcov.com

Objawy depresji w czasie ciąży

Ciąża jest często przedstawiany w mediach jako radosny czas, i to z pewnością jest dla wielu kobiet. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​podczas ciąży stawia fizyczne wymagania organizmu, dla wielu kobiet może być niepokojące doświadczenia, jak również psychicznie. Zgodnie z marca Dziesięciocentówek, 10 do 20 procent kobiet ciężarnych oznaki ciężkiej depresji. I dla kobiet, które wykazały objawy depresji przed, szanse są jeszcze większe. Ale możliwe jest leczenie, często bez stosowania leków, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla ciąży. Kluczem jest znajomość objawów depresji i szuka oceny i ewentualnego leczenia wcześnie.

Rama czasowa

Zmiany hormonów w czasie ciąży z pewnością może przyczynić się do dni, kiedy kobieta może czuć się trochę niebieski. Zazwyczaj te dni przekazać, jednak i jej nastrój rozjaśnia. Ale jeśli kobieta w ciąży ma objawy depresji przez dwa tygodnie z rzędu, ona powinna być pod kątem depresji i rozpocząć rozmowy ze swoim lekarzem na temat leczenia - nawet jeśli jest to terapia rozmowa z psychologiem lub doradcą zdrowia psychicznego.

Brak zainteresowania

Najbardziej oczywistym objawem depresji jest uczucie niskie, ale obecność innych objawów, które mogą sygnały depresji. Brak zainteresowania działaniami, które zostały wcześniej cieszył się szczególnie odkrywcze znak. Działania te mogą obejmować towarzyskich z przyjaciółmi, hobby, zakupy, oglądanie filmów, czytanie, itp Jeśli wiesz, że nie masz już zainteresowanie tych rzeczy lub można zauważyć tę zmianę kobiety w ciąży, to jest czas, aby poprawić sytuację.

Wina

Poczucie winy, zwłaszcza bez zauważalnego powodu, są typowe objawy depresji. Może to być pomocne, aby porozmawiać z innymi kobietami, które albo są w ciąży, lub które były w ciąży, aby zrozumieć, że takie uczucia są wspólne.

Snu i apetytu Zmiany

Trudności z zasypianiem lub spanie więcej niż normalnie są typowe objawy depresji, choć u kobiet w ciąży, przewiduje takie zmiany, niezależnie od zdrowia psychicznego. Ale nadal są warte oglądania, zwłaszcza, jeśli masz problemy ze snem z przyczyn niezwiązanych ze znalezieniem wygodnej pozycji leżącej. Podobnie, zmiany apetytu to normalne w czasie ciąży; pokarmy kiedyś kochał może wydawać się nieatrakcyjny i vice versa. Mimo to, warto zauważyć, jeśli masz zauważalne zmiany w nawykach żywieniowych wraz z innymi objawami depresji.

Myśli samobójcze

Jeśli wystąpią jakiekolwiek uczucia beznadziejności lub myśli samobójcze (lub szkody dziecko), należy natychmiast szukać pomocy. Udostępnianie uczucia, dobre i złe, z twój partner może pomóc, jak również utrzymanie lekarz poinformowany nie tylko zmiany w zdrowiu fizycznym (poziom energii, ból, itp), ale w zdrowie psychiczne też. Choć często zdarza się mieć poczucie beznadziejności, niezbędne dla zdrowia i że od dziecka, aby pamiętać, że te uczucia mogą przejść i być zastąpione bardziej radosnych nagrody macierzyństwa.

Niezdrowe Zachowania

Nieleczona depresja może być niebezpieczne dla matki i nienarodzonego dziecka, ponieważ stan często towarzyszy złych wyborów w żywieniu i niezdrowych zachowań, takich jak nadużywanie alkoholu i narkotyków, zgodnie z American Pregnancy Association (APA). Takie zachowania mogą prowadzić do przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej i problemów rozwojowych. Nieleczona depresja w czasie ciąży może również przenieść, gdy dziecko urodziło się, czas, kiedy uczucia depresji i lęku może być jeszcze bardziej skoncentrowany i zdrowia matki i dziecka są szczególnie narażone.

Zwracając Objawy

Jeśli ty lub ktoś kogo znasz pokazuje objawów depresji w czasie ciąży, pierwszym krokiem powinna być rozmowa o tych uczuciach z jej lekarzem. Może to polecam plan działania, być może począwszy od grupy wsparcia, terapii lekami, talk, terapii światłem lub innego podejścia. To bardzo ważne, jednak, aby skonsultować się z lekarzem na temat leków, suplementów lub jakiegokolwiek leczenia, które mogłoby wpłynąć negatywnie na zdrowie tobie i dziecku.