adcov.com

Objawy depresji osoby

Objawy depresji osoby


Uczucie smutku i straty są normalne i zazwyczaj przechodzi z czasem. Dla niektórych ludzi, uczucia te trwają dłużej niż kilka dni lub tygodni, które mogą poważnie zakłócić życie. Według Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego lub NHMI, 14,8 milionów dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma wpływu zaburzeń depresyjnych, uznanej choroby psychicznej. Pierwszym krokiem w pomocy znajomego lub rodziny z depresji rozpoznaje objawy choroby.

Zmiany Attitude

Osoba, która jest w depresji może wziąć na zupełnie innej osobowości. Mayo Clinic wymienia wspólny znak depresji jak drażliwość i frustracji, nawet na najmniejszych rzeczy. Depresji osoba może chłostać się na tych wokół nich, jest bardzo krytyczny, czy płakać bez wyraźnego powodu. Mogą wycofać się z przyjaciółmi, rodziną i sytuacjach społecznych. Ich bliskich może zauważyć, że już nie oczekujemy ani uczestniczyć w działaniach, które kiedyś cieszył.

Zmiany fizyczne

Depresja może przejawiać się w sposób fizycznych. Ktoś, kto jest w depresji może jeść bardzo mało albo binge żywności jako sposób na znalezienie komfort. Albo stracić lub zyskać na wadze, czasem dramatycznie i w krótkim czasie. Non-profit, grupy HelpGuide.org stwierdza również, że ludzie cierpiący na depresję skarżą innych dolegliwości, takich jak bóle brzucha, pleców lub bóle głowy. Te bóle nie są zazwyczaj znane przyczyny związane z nimi.

Zauważalny brak energii

Codzienne czynności mogą wydawać się zbyt dużo o depresji osoby. Mogą całkowicie pojawiają się z niego oszołomiony. Ich mowa, czas i ruch reakcja może ogólnie wydaje się, że są one wolniej niż zwykle. Może również wyglądają zmęczony lub skarżą się jest zmęczony i nie mając energii. Zgodnie z Cleveland Clinic, zarówno brak snu lub nadmierna ilość snu są objawy depresji.

Kłopoty w pracy lub szkole

Depresji osoba może mieć problemy z koncentracją, myślenia i podejmowania decyzji. Działania, które wymagają uwagi mogą być ignorowane. W pracy lub w szkole, może to prowadzić do poważnych problemów z wykonaniem lub klas. Choć depresja może powodować, że ktoś łatwo rozprasza, to też może prowadzić ich do poruszony i niespokojny. W klasie lub biurze może czuć zwężenie i konieczność opuszczenia lub sprawdzić może się zwiększyć.

Sad lub Suicidal mowy

Jednym z najbardziej rażących objawów depresji słyszy rozmowę osoba myśli o samobójstwie lub śmierci i umierania. W takim przypadku, to jest nieuchronne, że przyjaciel lub członek rodziny znaleźć pomoc dla nich. Oni również mogą mówić o uczucie bezwartościowe i że życie jest beznadziejne dla nich. Ich prognozy są ponure i pełne negatywnych. Mogą one doprowadzić do zdarzeń przeszłych, i mówić o winie czują nad nimi.