adcov.com

Objawy depozytów wapnia

Objawy depozytów wapnia


Gromadzeniu się osadów wapnia w obrębie tkanek miękkich ciała jest znane jako zwapnienia. Istnieje kilka głównych rodzajów zwapnienia; Uważa się, że każda kategoria być spowodowane przez różne czynniki, a każdy z nich ma swój własny, charakterystyczny zestaw objawów, jakkolwiek niektóre z nich mogą być podobne. Osób cierpiących na zwapnienia mają szereg dostępnych opcji leczenia; Jednak najlepiej leczenia dla dowolnego osobnika zależy od stopnia jego stanu.

Aspekty

Złogi wapnia występuje w przypadku dużej ilości kryształów fosforanu wapnia zlepiania się w organizmie. Złogi te mogą występować w dowolnej miękkiej tkanki w organizmie, często gromadzą się w pobliżu narządów, stawów i bezpośrednio pod skórą. Najczęstsze lokalizacje złogów wapnia są pod skórę palców i blisko ramionach, kolanach i łokciach, ale może pojawić się w dowolnym miejscu depozytów. Grudki, które są miękkie i mała na początku, stopniowo twardnieje i rosną w czasie. W zależności od ich lokalizacji, mogą powodować różnorodne objawy dyskomfortu.

Lokalizację, i symptomy związane ze złoża zależy w dużym stopniu od rodzaju zwapnienia. Istnieją dwie główne kategorie zwapnienia: przerzutowy i dystroficzne.

Objawy zwapnienia przerzutowe

Przerzutami zwapnienia występuje powszechnie u osób cierpiących na choroby nerek, nadczynność gruczołów przytarczyc (wynikających w nienormalnie wysoki poziom wapnia) lub niedoczynność gruczołów przytarczycznych (w wyniku niezwykle wysokiego poziomu fosforanów). Pacjenci cierpiący na przerzutowego zwapnienia mogą rozwijać białawe osady wapnia pod skórę; jeśli pęknięcia skóry, biały, kredowy płyn może być produkowany. Depozyty w tej formie pod warunkiem, może również wystąpić w pobliżu stawów, zwłaszcza stawu barkowego i silny ból barku i zapalenie może wystąpić jako depozyt staje się większa.

Dystroficzne objawy zwapnienia

Zwapnienia dystroficzne zachodzi, nie z powodu nieprawidłowych poziomów wapnia i fosforanów, a w części miękkiej tkanki, które niedawno zostały uszkodzone, albo przez zabieg operacyjny, uraz, lub chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. W przypadkach dystroficznego zwapnienia, depozyty wapnia nie może być bolesne, ale w pierwszym może spowodować silny ból i stan zapalny, ponieważ kępy rosną w wielkości. Jeżeli znajduje się w pobliżu złoża narządu mogą powodować bóle i objawy specyficzne dla organu są dociskanego.

Przyczyny

Przerzutami zwapnienia jest związana z systemowych problemów zdrowotnych, ale powodem dystroficznego zwapnienia jest nieznany. Kobiet w wieku pomiędzy 35 i 65 wydają się być diagnozowana często z chorobą niż mężczyźni i pewne badania wskazują, że dziedziczne zaburzenia metabolizmu fosforanu może również odgrywać pewną rolę.

Zabiegi

Leki i chirurgiczne usunięcie to dwa główne możliwości leczenia osób cierpiących na złogów wapnia, choć nie jest skuteczny w zapobieganiu tworzeniu się nowych złóż w przyszłości. Antykoagulanty leki mogą zmniejszyć wielkość małych osadów, a leki przeciwzapalne mogą być stosowane aby zmniejszyć ból powodowany przez osady znajdujące się w pobliżu stawów. Gdy złogi wapnia się niezwykle duże lub grozić narządu, chirurgiczne usunięcie jest najszybszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem.