adcov.com

Objawy choroby tętnic obwodowych

Choroba tętnic obwodowych jest typem choroby wieńcowej, które ma wpływ na przepływ krwi do kończyn ciała. Objawy choroby tętnic obwodowych zwykle rozwijać najpierw w stopach i nogach, a stać się gorzej z czasem, jeśli nie jest leczone. Zgodnie z Mayo Clinic i National Library of Medicine, objawy choroby tętnic obwodowych obejmują skurcze mięśni i zmiany w wyglądzie fizycznym.

Kurcze

Skurcze mięśni, zwłaszcza w swoich kończyn dolnych, są objawem choroby tętnic obwodowych i występują zwykle podczas chodzenia lub wykonywania.

Zmęczenie mięśni

Mięśnie nóg i bioder może się łatwo zmęczenie wskutek choroby naczyń obwodowych, co może zmniejszyć swoją fizyczną wytrzymałość.

Drętwienie

Jak rozwija się choroba tętnic obwodowych, mogą wystąpić drętwienie w palcach i z głębi mięśni nóg.

Słabe krążenie

Słabe krążenie w nogach może spowodować jedną nogą stać się bardzo zimno, i ten efekt może być spotęgowany przez działania ekstremalnych temperatur.

Utrata włosów

Utraty przepływu krwi do nóg może spowodować spowolnienie wzrostu nogę włosy, a nawet mogą powodować nogę włosy wypadają.

Bladość

Skóry stóp i nóg może pojawić blada lub półprzezroczysty z powodu choroby tętnic obwodowych, a Twoje paznokcie mogą stać się żółtawe i gruby i opadają.