adcov.com

Objawy Centralny bezdech senny

Centralny bezdech senny jest znacząco inny niż obturacyjny bezdech senny. Centralny bezdech senny jest zaburzeniem snem spowodowane niemożnością mózgu wysłać odpowiednie sygnały z oddychaniem, gdy osoba jest w pozycji leżącej. Z centralnego bezdechu sennego osoba może mieć uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, lub może być brak równowagi w sposób mózg wysyła sygnały do ​​ciała.

Chrapanie

Jednym ze sposobów, że można wyróżnić centralny bezdech senny z obturacyjny bezdech senny jest to, że chrapanie nie jest często związane z centralnego bezdechu sennego. Możliwe jest, że osoby cierpiące na bezdech senny chrapią centralnego od czasu do czasu, ponieważ nie jest jeszcze wada sygnałów mózgu do płuc uniemożliwiając im oddychanie właściwie w nocy. Ale zgodnie z Mayo Clinic, chrapanie jest znacznie mniej rozpowszechnione w centralnej bezdechu sennego, jak to będzie z obturacyjnym bezdechem sennym.

Zmęczenie w ciągu dnia

Ponieważ ludzie cierpiący na bezdech senny centralny nie otrzymujesz całonocny sen jest, że są zmęczeni w ciągu dnia. Nie są w stanie skoncentrować się na swoich codziennych zadań, i mogą czasami zasnąć podczas jazdy lub w innych niebezpiecznych sytuacjach. Ten zmęczenia w ciągu dnia widać na niezdolność osoby do czuwać gdy ktoś mówi się, jeżeli będą działać irritable w ciągu dnia, lub, jeśli się pozbyć w ciągu dnia. To wszystko są znaki, że osoba nie jest uzyskanie wystarczającego odpoczynku w nocy, i mogą zakwalifikować jako objawy centralnego bezdechu sennego.

Oddychanie Kiedy Awake

Kolejną unikalną cechą centralnego bezdechu sennego, w przeciwieństwie do obturacyjny bezdech senny jest to, że niektóre objawy centralnego bezdechu sennego można doświadczyć podczas gdy osoba śpi. Jeżeli dana osoba ma trudności z oddychaniem w czasie, gdy są one w pozycji leżącej i może tylko złapać oddech po usiadł, a potem, że może być objawem bezdechu sennego centralnego.

Insomina

Nie tylko to może być trudne dla osób z centralnego bezdechu sennego, aby dobrze spać w nocy, może to również być trudne dla nich, aby zatrzymać śpi całą noc. W kilku punktach w nocy osoba obudzi się i wtedy trudno jest zasnąć.

Oddychanie Kiedy śpi

Obturacyjny bezdech senny jest zazwyczaj charakteryzuje się ktoś, kto będzie zatrzymać oddech kilka razy w nocy przez kilka sekund. Centralny bezdech senny charakteryzuje ludzi, którzy zatrzymują się w oddychaniu do kilkuset razy w nocy, a oddech może zatrzymać się na aż 20 sekund na raz. Widać to, gdy człowiek jest w stanie uśpienia, kiedy zaczyna trudemłapiesz powietrze kilka razy w ciągu nocy.