adcov.com

Objawy ataku wyrostka

Dodatek jest mały woreczek, który jest przyłączony do okrężnicy. Atak wyrostka robaczkowego występuje, gdy dodatek staje się stan zapalny, a także poważnie zostaje wypełnione ropą. Zapalenie może wystąpić jako skutek odpadów spożywczych lub kału kamień utknięcie w jednym z otworów, które są obecne w jamie brzusznej obok dodatku. Wirusa żołądkowo-jelitowego może powodować infekcje, które mogą prowadzić do zapalenia. Zgodnie z Mayo Clinic, ataki wyrostka robaczkowego są najczęściej u osób w wieku od 10 i 30. Najbardziej skuteczną metodą leczenia ataku wyrostka robaczkowego jest chirurgiczne usunięcie wyrostka robaczkowego.

Ból

Pierwsze objawy związane z atakiem kiszki jest ostry ból. Zazwyczaj pobolewania najpierw filcu wokół pępka, a później po prawej stronie dolnej części brzucha. W końcu ból rozlicza blisko dodatku. Dodatek znajduje się w punkcie McBurney, który mniej więcej w połowie między prawą kość miednicy i pępku. Jednakże, umiejscowienie bólu mogą być różne. Kobiety w ciąży i małe dzieci, szczególnie, może odczuwać ból wyrostka w innych częściach jamy brzusznej. Ból stopniowo nasila się w okresie trwającym w czasie od sześciu do 12 godzin.

Tkliwość brzucha

Obszar w pobliżu dodatku zazwyczaj będzie przetargu w dotyku. Nagłe ruchy, spacery i kaszel mogą ból bardziej intensywny. Ból może być złagodzony nieco przez leżącego na boku, podczas gdy doprowadzenie kolana do klatki piersiowej. Tkliwość brzucha może być szczególnie nadmierne jeśli załącznik jest naciśnięcie na otrzewnej. Otrzewna jest na wewnętrznej ścianie w brzucha podszewka membrana.

Objawy żołądkowe

Atak wyrostka robaczkowego może powodować problemy żołądkowe. Wpływ indywidualne mogą wystąpić nudności, a nawet wymioty. Ponadto, osoba może zaparcia lub biegunka. Ponadto, fizyczna nie może być w stanie przejść gazu jak zwykle i nie mają apetytu.

Objawy zapalenia otrzewnej

Czasami dodatek mogą pękać, powodując zawartość jelita rozlewać się do jamy brzusznej. To może prowadzić do zakażenia jamy otrzewnej znany jako wykładziny. Początkowo osoba, która przeżywa zerwanie może poczuć się lepiej. Jednak w krótkim czasie stan się pogorszy. Osobnik może przeżyć całej ból brzucha, gorączka i zwiększonej pragnienia. Ciężkie zapalenie może uniemożliwić wypróżnienia i może zmniejszyć produkcję moczu. Brzuch będzie prawdopodobnie stać się poważnie opuchnięte i być bardzo delikatne. Zapalenie otrzewnej wymaga leczenia w nagłych wypadkach.

Diagnostyka i leczenie

Lekarz zazwyczaj dokładnie zbadać okolicę brzucha. Badanie krwi może być stosowane do sprawdzenia stanu zapalnego. Ponadto, rentgenowskie, USG lub TK będzie zazwyczaj używany w celu potwierdzenia diagnozy wyrostka robaczkowego. Jeżeli zostanie wykryty wcześnie, zapalenie wyrostka robaczkowego, usunięcie dodatku będą wykonywane natychmiast. Jednakże, jeśli objawy trwają przez kilka dni, natychmiastowe usunięcie dodatku nie jest zalecane. W tym przypadku, antybiotyk można stosować do leczenia stanu tymczasowego i usuwania z dodatkiem zostanie zakończone kilka miesięcy później, jeśli to możliwe. Jednakże, jeśli sytuacja staje się krytyczny, usunięcie dodatku będą wykonywane natychmiast.