adcov.com

Objawy ataku wyrostka robaczkowego

Objawy ataku wyrostka robaczkowego


Twój dodatek, mała torebka rurowy połączony z prawej strony górnej okrężnicy, służy zauważalnego cel, ale może to spowodować wiele problemów, jeśli zostanie zainfekowany. Większość ludzi nigdy nie będzie miał żadnych problemów z ich dodatkiem, ale dla tych, którzy, ból może być nie do zniesienia i muszą otrzymać pomoc medyczną niezwłocznie zachować załącznik z rozerwania.

Funkcja

Zapalenie wyrostka robaczkowego to nazwa stanu zapalnego i zakażenia w załączniku. Mimo, że wiele początkowych przyczyny wyrostka robaczkowego nie zdiagnozowane, w pewnym momencie, rura łącząca pomiędzy dodatku i okrężnicy jest zatkany albo z hartowanymi śluzu lub stolca i, w rezultacie, zwykłe bakterie obecne w dodatku zaczynają się mnożyć, a wraz z nikąd iść, bakterie powodują pęcznienie wyrostek robaczkowy, co prowadzi do bólu brzucha.

Rama czasowa

Od początku dolegliwości brzuszne do krytycznego etapu wyrostka robaczkowego, gdy pacjent trafił do szpitala w ciężkim bólu, kilka godzin lub dłużej, może przekazać, w zależności od szybkości zakażenia rozprzestrzenia. Jeśli podejrzewasz, że Ty lub członek rodziny cierpi na zapalenie wyrostka robaczkowego, nie wahaj się skontaktować się z lekarzem.

Funkcje

Atak wyrostka robaczkowego zazwyczaj następuje wspólnych objawów, choć niektóre ataki naśladować inne warunki brzucha. Pacjent może cierpieć na utratę apetytu i tępy ból rozprzestrzenia się od blisko pępka do prawej dolnej stronie brzucha. Pacjent może wystąpić albo biegunki lub zaparcia, a nadmiar gazów jest powszechne. Stany podgorączkowe mogą występować z towarzyszącym nudności i poważne skurcze jako dodatek nadal pęcznieje i wypełnić ropą.

Rozważania

Chociaż atak dodatek może uderzyć kogoś, to jest nieco bardziej powszechne w wieku pomiędzy 10 a 30, a u chorych na raka oraz pacjentów urazowych z najnowszej historii zakażenia jamy brzusznej. Bez operacji, aby usunąć zainfekowany załącznik, będzie prawdopodobnie pęknięcie, rozprzestrzeniania infekcji na całym brzuchu. To jest stanem zagrożenia życia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy zapalenia wyrostka robaczkowego. Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj kilka prostych testów. Wyobraź sobie linię między górze prawej kości miednicy i pępka. Prasa na brzuchu na półmetku na tej linii. W czasie ataku dodatku, obszar będzie delikatne, ale ból będzie gorzej po zwolnieniu nacisku szybko. Nagły ruch zwiększa ból, ale leży na lewym boku, z kolanami wyciągnięte ku górze może złagodzić niektóre dolegliwości.

Ostrzeżenie

Nie ważne ile objawy zrobić lub nie masz pasujących objawy zapalenia wyrostka robaczkowego, każdy silny ból brzucha powinien być zbadany przez lekarza. Nie czekaj, aż godzinach urzędowania, jeśli atak występuje w nocy. Pęknięty wyrostek robaczkowy jest głównym problemem medycznym.