adcov.com

Obciążenia choroby fibromialgii

Obciążenia choroby fibromialgii


Fibromialgia jest chorobą autoimmunologiczną, która powoduje bóle mięśni, tkliwość w dotyku, zmęczenie i ogólne złe samopoczucie. Jest to często trudne do rozpoznania fibromialgii, która frustruje cierpiących i powoduje opóźnienie leczenia.

Ból

Krajowe Stowarzyszenie fibromialgii opisuje ból związany z chorobą, jako "głębokie, przewlekłe i powszechne." Użytkownicy uznali, że osoby cierpiące na ból zmienia intensywności z dnia na dzień. Ból nie wyodrębnia się do dowolnej określonej części ciała, lecz może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele pacjenta.

Liczne rodzaje bólu mają związany z fibromialgią. Ból obejmuje, ale nie ogranicza się do mięśni, ból, uczucie pieczenia, bóle głowy i ostry przeszywający uczucie.

Ból jest często pogarsza zmiany pogody, niskie temperatury, brak lub niespokojny sen, wirusów i stresu.

Problemy ze snem

FMSCommunity.org, strona dla tych, którzy cierpią z powodu fibromialgii, mówi, że badania potwierdzają, że pacjenci snu fibromyalgia doświadczyć niezadowalający snu towarzyszy zmęczenie rano. Fibromyalgia często doświadczają osoby cierpiące na zespół niespokojnych nóg, co uniemożliwia im uzyskanie potrzebnego snu. Często cierpią z powodu innych zaburzeń snu, które uniemożliwiają im uzyskanie regenerujący sen. Badania wykazały nieprawidłowości w stadium 4 wzory głębokiego snu pacjentów fibromyalgia powodu ciągłych wybuchów aktywności mózgu, który zakłóca sen.

Zmęczenie

Fibromyalgia przynosi zmęczenie i głębokie wyczerpanie, które nie mogą być zadowoleni z snu, choć sen problemy związane z chorobą nie pomagają. W rzeczywistości, wielu pacjentów, że bez względu na to, jak bardzo oni się nigdy nie sen wydaje się zwalczyć zmęczenie. To zmęczenie może zakłócać działalności osobistej i zawodowej, co powoduje znaczne zakłócenia w życiu pacjenta, a co trudno jest wykonać codzienne zadania.

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego, lub IBS, skurcze brzucha i powoduje ból, gaz wzdęcia, biegunki i zaparcia. Jest to bardzo bolesne, przewlekłą chorobą, ale nie powoduje żadnych rzeczywistych szkód w terenie.

Informuje, że IBS fibromyalgia sieci można znaleźć w 40 procent do 70 procent osób cierpiących na fibromyalgia.

Zaburzenia pamięci i koncentracji

Zaburzenia pamięci i koncentracji poniesione przez pacjentów jest znany jako "fibrofog." Może to być szczególnie wyniszczające i wielu pacjentów zgłaszających najbardziej frustrujących aspektów choroby. Objawy to zamieszanie i zapomnienie, wraz z brakiem zdolności do koncentracji i przypomnieć słowa i liczby. Pacjenci fibromialgii stwierdzili, że mają one znaczącego informacji trudność utrzymania, jeżeli jest rozpraszany, kiedy informacja jest podawana.