adcov.com

O Żywności, które są bogate w błonnik

O Żywności, które są bogate w błonnik


Włókno jest częścią zakładu, że organizm nie jest w stanie całkowicie strawić. Składniki pokarmowe mogą być pozyskiwane z błonnika przez nasz organizm, ale większość włókien przechodzi przez niezmienione. Błonnik jest niezbędnym składnikiem naszej diety, ponieważ pomaga naszej funkcji systemu jelit prawidłowo.

Fakty

Błonnik, nazywany również błonnik pokarmowy, luzem lub w błonnik, jest istotnym elementem każdej diety człowieka. Chociaż Dietary amerykański Association zaleca dorośli się przynajmniej od 20 do 30 g błonnika dziennie średnio Ameryki diet szacuje się składać z tak mało jak 15 gramów dziennie. Błonnik znajduje się we wszystkich zakładach, które spożywamy. Zwiększenie błonnika w przeciętnej diecie jest zalecenie powtarzane często w środowisku opieki zdrowotnej.

Typ

Istnieją dwa rodzaje włókien - rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Rozpuszczalna forma włókna staje się żel po zmieszaniu z wodą. Owies, groch, fasola, jabłka, cytrusy i jęczmień mają duże stężenia rozpuszczalnego błonnika. Nierozpuszczalne włókno, znajdujące się w produktach spożywczych, takich jak orzechy, warzywa i zboża, nie rozpuszczają się w wodzie i poruszać się w przewodzie pokarmowym, jak ciało stałe. Zarówno rozpuszczalne i nierozpuszczalne włókna są ważne dla zrównoważonej diety.

Korzyści

Wiele badań naukowych ustalono, że dieta bogata w błonnik zmniejsza ryzyko niektórych nowotworów (zwłaszcza nowotwory układu pokarmowego), choroby serca, choroby przewodu pokarmowego, a nawet cukrzycy. Ponieważ błonnik nie jest trawiony, te pokarmy bogate w błonnik są zazwyczaj mniej kalorii i tłuszczów nasyconych, dzięki czemu ważne w kontroli wagi. Błonnik zapobiega i łagodzi zaparcia. W 1993 roku FDA zaczęła pozwalając producentom żywności do roszczeń o żywności, które są bogate w błonnik. Wnioski te wskazują, że żywność bogata w błonnik zmniejsza ryzyko chorób serca, raka i wysoki poziom cholesterolu.

Identyfikacja

Włókno występuje do pewnego stopnia we wszystkich materiałach roślinnych. Zawartość włókien jest najwyższa w nieprzetworzonych produktów spożywczych, takich jak całe ziarna i skórki owoców i warzyw. Błonnik danego zakładu znajduje się w ściankach komórek rośliny. Ilość i rodzaj włókien różnią się w zależności od warunków wzrostu i dojrzałości rośliny.

Funkcja

Włókno ma wiele kluczowych funkcji w organizmie człowieka. Włókno pochłania wiele razy swojej wagi w wodzie i w związku z tym transportuje płynów do i przez jelita. Płyny te utrzymać wnętrzności porusza się płynnie i pomagają usunąć toksyny i odpady z jelit. Ta promocja ruchu przez przewód pokarmowy jest ważnym elementem jelit i funkcji przewodu pokarmowego. Włókno działa również w celu zmniejszenia poziomów cukru we krwi i poziom cholesterolu we krwi w organizmie.

Czynniki ryzyka

Zawartość włókien w diecie należy powoli zwiększać w ciągu kilku tygodni. Szybki wzrost włókna mogą powodować wzdęcia, zaparcia, dyskomfort w jamie brzusznej i gazu. Ważne jest również, aby zwiększyć spożycie wody, podczas gdy zwiększenie błonnika, aby utrzymać stołek miękkie i łatwe do przejścia. Chociaż rzadko, niedrożność jelit mogą wynikać z zużywa dużą ilość włókien, a nie na tyle cieczy. Nie ma żadnych innych czynników doniesienia o ryzyku wysokim diecie błonnika.

Expert Insight

Mnogość rządowych i organizacji opieki zdrowotnej wychwalają zalety diety wysokiej włókna. Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne, Food and Drug Administration, American Cancer Society, American Academy of Family lekarza, Amerykański Instytut Badań nad Rakiem i na Harvard School of Public Health wszystkim polecić dzienne spożycie 30 g włókien na dobę.