adcov.com

O zatok

Zatok jest częstym problemem, który dotyka ludzi z alergiami, astmą, zimno i grypy, a także innych problemów z oddychaniem. Choć niewielkie, przekrwienie zatok jest bardzo irytujące, a objawy mogą utrzymywać się przez kilka dni. Nawet jeśli nie można pozbyć się podstawowy problem, który powoduje przekrwienie zatok, istnieją sposoby, aby złagodzić objawy i przywrócić oddech.

Identyfikacja

Zatok może powodować szereg objawów, które wahają się od łagodnego do ciężkiego. Najczęstszym objawem jest trudności z oddychaniem, co często prowadzi do zatkania nosa z powodu nadmiernego śluzu. W rezultacie, zatok stanem zapalnym wytwarzać inne objawy, takie jak ciśnienie zatok lub bólu (wokół oczu, twarzy lub zębów), bóle głowy, kaszel, zmęczenie i utratę zapachu.

Efekty

Zatok nie jest taki sam jak zapalenie zatok, które jest infekcja jamy zatok. Jednak, przedłużone zatok może prowadzić do rozwoju i rozmnażania się bakterii, co prowadzi do zakażenia zatok. Aby zapobiec infekcji zatok, które zwykle wymaga leków na receptę, chorzy powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby złagodzić przekrwienie zatok i promować absolutorium śluzu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Istnieją sposoby, aby uniknąć zatoru zatokowego. Mimo zimna i grypy są najczęstsze przyczyny, inne czynniki również odgrywają istotną rolę. W przypadku przeziębienia i grypy, szybko leczeniu stanu może zmniejszyć lub całkowicie uniknąć zatoru zatokowego. Brać leki przy pierwszych oznakach objawów i kontynuować leki, aż do ustąpienia objawów. Ponadto, pić dużo płynów i stosując nawilżacz dodaje wilgoć z ciała i pozbywa się zatorów. Jeśli alergie powodują przekrwienie zatok, unikać czynników środowiskowych, takich jak dym, chemikaliów i zanieczyszczeń.

Rozważania

Kilka kroków, które należy podjąć w celu zmniejszenia zatłoczenia zatokowego. Picie ośmiu do dziesięciu szklanek wody dziennie pomaga cienki śluzu. Ponadto, stosując ciepłe, wilgotnej ściereczki do twarzy, nosa i głowy może złagodzić przekrwienie zatok i uczynić oddychanie łatwiejsze. Inne szybkie środki zaradcze obejmują biorąc gorący prysznic lub wdychania pary. Stosowania kropli soli fizjologicznej do nosa przez cały dzień jest inny skuteczny środek.

Expert Insight

Spadek roztwór soli i środki obkurczające naczynia nosowe są skuteczne, i na ogół zapewnić ulgę w ciągu kilku dni. Jednakże leki te nie powinny być przyjmowane przez dłuższy niż pięć kolejnych dni. Nadużywanie może podrażniać jamy zatok i pogorszyć swój stan. Jeśli zatok nie reaguje na leki, lub nie poprawi w ciągu tygodnia, aby wizytę u lekarza. Antybiotyki lub dalsze badania mogą być konieczne.