adcov.com

O zapaleniu oskrzeli u małych dzieci

Zapalenie oskrzeli w malucha może być przerażające. Występuje, gdy oskrzela, które są duże kanały powietrza do płuc, zostać zainfekowany lub zablokowane ze śluzu. Może być efekt wcześniejszego zakażenia zimno lub ucha, albo może pochodzić z własnej. Tam, gdzie to pochodzi, choć może to ciężkie, kaszel, gorączkę, ból gardła i zmęczenie.

Rodzaje

Zapalenie oskrzeli może być wywoływana przez wirusa lub bakterii. Jeśli jest to wirusowe, to antybiotyki nie pomogą.

Rozważania

Jeśli objawy zapalenia oskrzeli trwać przez co najmniej 3 miesiące, można uznać, przewlekły. Przewlekłe zapalenie oskrzeli może być spowodowane przez alergie lub ekspozycja na czynniki drażniące, takie jak dym papierosowy.

Leczenie

W leczeniu zapalenia oskrzeli, możesz mieć twój maluch siedzi w łazience z pary z prysznicem, zażywać leki wykrztuśne i siedzącej podczas snu. Staraj się unikać tłumiące kaszel, leki, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

Rama czasowa

Generalnie, dziecko musi mieć kaszel przez 2 tygodnie przed zapaleniem oskrzeli może być formalnie zdiagnozowana.

Nieporozumienia

Twoje dziecko może nie być odkrztuszanie lub plucie, że śluzu - ona może być to dziecko. To jest OK, choć może to spowodować, żeby zwymiotować.

Ostrzeżenie

Jeśli Twoje dziecko ma szybki, ciężki oddech, to nie może to być zapalenie oskrzeli. Jeśli on jest twardy czas rysunek oddech, wizyta w ER nie jest na linii.

Expert Insight

Nie należy zakładać, że jest to wirusowa - jeśli dziecko ma zapalenie oskrzeli, wziąć szybki wyjazd do pediatry, żeby się upewnić.