adcov.com

O Wysypka ciepła

Potówki często określa się jako ciepło lub kłujący miliaria. Jest to częste schorzenie skóry, które często pojawia się w okresie letnim lub w klimacie, gdzie pogoda jest zazwyczaj gorące i wilgotne. Wysypka ciepła może wpłynąć na ludzi w każdym wieku. Jest łagodny stan skóry i zwykle powoduje tylko niewielki dyskomfort.

Cechy

Wysypka ciepła występuje, gdy osoba poci się nadmiernie. Gdy pory zatkane z powodu nadmiaru potu, wysypka ciepła rozwija. Wysypki ciepła rozwijać łatwiej w sezonie letnim, nie tylko ze względu na upały, ale również dlatego, że ludzie spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu i aktywnie uczestniczą w różnych działaniach.

Identyfikacja

Wysypka pojawia się ciepła, które przypominają malutkie kropki pryszcze. Skóra ma czerwonawo wygląd. Dobrze może być swędząca wysypka i / lub masz uczucie pieczenia. Może być również kolczastego lub uczucie mrowienia na skórze.

Cechy

Wysypka ciepła może rozwinąć na dowolnym obszarze ciała. Ale wydaje się, głównie na twarzy, szyi, czoła i w fałdach skóry, takich jak pod biustem, gdzie obszar jest pokryty odzieży i potu nie wyparuje tak szybko.

Czynniki ryzyka

Chociaż każdy może rozwinąć się wysypka ciepła w każdym wieku, dzieci mogą stają się wysypka ciepła, ponieważ rodzice je stroić. Rodzice często robią to w celu zapobieżenia dziecko przed zachorowaniem i chronić dziecko przed żarem słońca. Rodzice nie zdają sobie sprawy, że dziecko może być zbyt ciepłe. Noworodki mają również tendencję do wysypka ciepła w fałdy skóry, takich jak pole powierzchni pod podbródkiem fałdy ud w którym mają one tendencję do potu trochę. Te obszary ciała otrzymują trochę ekspozycji na powietrzu.

Efekty

Wysypka ciepła zwykle usuwa się na własną rękę w ciągu kilku dni. To może być traktowane z balsam galmanu złagodzić uczucie swędzenia i pieczenia. Proszek Skrobia kukurydziana może złagodzić dyskomfort i pomoże szybciej wysuszyć wysypka się. Umieść chłodny kompres na obszarze zagrożonym do łagodzenia świądu i pieczenia. Pozwól obszar narażony na powietrzu, jeśli to możliwe. Na przykład, jeśli wysypka ciepła jest na szyi i masz długie włosy ciągnąć za włosy, aby umożliwić przepływ powietrza do skóry.

Znaczenie

Istnieje kilka kroków, które można podjąć w trakcie gorącej, wilgotnej pogody, które pomogą zapobiec wysypka ciepła. Przechowywać środowiska fajne z klimatyzacją i fanów. Unikać dzieje na zewnątrz w najgorętszej części dnia, jeśli to możliwe. Nosić lekkie, luźne ubranie tkanin, takich jak bawełna, które pozwalają na odparowanie potu. Rób częste chłodne prysznice lub wanny. Użyj proszku, który zawiera skrobię kukurydzianą po kąpieli.