adcov.com

O Wypłaty konto zdrowotne Oszczędności Po 65 roku życia

Konto oszczędnościowe zdrowia (HSA) pozwala zaoszczędzić pieniądze na opłacenie kosztów leczenia, gdy masz wysoki odliczeniu plan zdrowia. Pieniądze mogą być naliczone wolna od podatku w jednym z tych rachunków, dopóki nie potrzebują.

Korzyści

Jeśli chcesz wycofać pieniądze z HSA do wydatków niekwalifikowanych, nie poniosą kary, jeżeli odbywa się po 65 roku życia to sprzeciwia się karze 10 procent w przypadku wycofania środków przed osiągnięciem wieku 65 do wydatków niekwalifikowanych.

Znaczenie

Fundusze, które zostały wycofane do celów innych niż wykwalifikowany podlegają podatki i będą opodatkowane w pewnym stopniu jak reszta dochodu. Długoterminowe wypłaty premii ubezpieczenia opiekuńczego i wiele kosztów związanych z opieki długoterminowej są uważane wydatków kwalifikowanych.

Rozważania

Składki są uważane medyczne wydatków kwalifikowanych opieki zdrowotnej, więc można wypłacić pieniądze z HSA do tych celów, bez ponoszenia podatku od pieniędzy. Jednak sama nie jest to prawdą w przypadku płatności planu suplement Medicare, a plany te nie są uznawane za koszty kwalifikowane.