adcov.com

O wazektomii Odwrócenie kosztów

To może być zaskoczeniem dla niektórych, jak różne koszty wazektomii jest z jego odwrócenia, czasami kosztuje 10 razy tyle, aby odwrócić wstępną procedurę, co się samą wazektomii coś nie wejść w lekko (nie, że ktoś kiedykolwiek będzie). Ale, co dokładnie składa się na koszty wazektomii? A jeśli stołu ponad ciasta procedurą, to rzeczywiście działa?

Identyfikacja

Choć wazektomia jest procedura raczej tanie, zazwyczaj działa w dowolnym miejscu od $ 500 do 1000 dolarów w górę, jego odwrócenie może zająć trochę cios w portfelu. Od tego typu operacji jest uważana elekcyjny i rzadko objęte ubezpieczeniem, będziesz zazwyczaj znaleźć się płacić z własnej kieszeni za jedyne $ 4000 do aż $ 15,000. Oczywiście, dość szeroki zróżnicowanie ceną procedurą jest podyktowane prawie wyłącznie przez położenie geograficzne. Średnio American mężczyzn będą płacić około $ 10.000 odwrócenia wazektomii.

Funkcje

O dziwo, to nie jest tylko opłata pobierana przez chirurga, by tak rzec, że domagają się tego większość biletu odwrócenia wazektomii jest. Kilka innych wydatków drogie uzupełnić inne 2/3 kosztów: środków znieczulających, sprzętu operacyjnego, na sali operacyjnej, jakiejkolwiek pracy w laboratorium i szpitalnej sali wykorzystywane do odzysku (choć większość procedury są wykonywane na zasadzie ambulatoryjnej) , Aby dać wyobrażenie o kosztach, spójrzmy na kilka konkretnych lokalizacjach w całym kraju. W Minnesota, będziesz zazwyczaj znaleźć swój rachunek składa się z około 3000 dolarów opłat chirurgicznych i 4000 dolarów w opłatach obiektu. W Kalifornii, znajdziesz swój rachunek składa się z około 4000 dolarów opłat chirurgicznych i 3500 dolarów w opłatach obiektu.

Funkcja

W zasadzie odwrócenia wazektomii jest procedura, która przywraca przepływ spermy albo podłączając ponownie oryginalne przejście nasieniowodów przez vasovasostomy lub podłączając nasieniowodu bezpośrednio do najądrza przez vasoepididymostomy. Idealnie, że chcesz tego pierwszego z dwóch procedur, ponieważ uważa się za standardowe. Jednak, jeśli jest zablokowanie furgonetki nasieniowodów, druga procedura ominąć ten problem i pozwolić na swobodny przepływ nasienia.

Wpływ

Ogólny wskaźnik sukcesu odwrócenia wazektomii jest dość wysoka, na ogół się na poziomie 98 do 99 procent przywrócenia przepływu spermy poprzez vasovasostomy. Z tych udanych odwrócenia, od 65 do 75 procent tych ludzi zgłoszone udanej ciąży po zabiegu. Dla vasoepididymostomy, wskaźnik sukcesu jest nieco niższa i bardziej rozbieżne w jego sukces, kolejny powód Pierwsza procedura jest o wiele bardziej korzystne. Zasadniczo, jeśli przejdziesz przez vasoepididymostomy, musisz w dowolnym miejscu od 64 do 90 procent szans na sukces z procedurą, co oznacza pełne przywrócenie przepływu spermy. Z tych udanych odwrócenia, od 40 do 60 procent tych ludzi zgłoszone udanej ciąży po zabiegu.

Rama czasowa

Innym czynnikiem, waży dość mocno się z potencjalnego sukcesu (lub porażki) z obu vasovasostomy lub vasoepididymostomy - czas pomiędzy początkowym zabiegu i jego odwrócenia. Ale wpływ trafia najgłębiej na sukces ciąży. Mniej niż 3 lata między obu operacji będzie zobaczyć najwyższy wskaźnik skuteczności na poziomie 75 procent w pierwszym zabiegu (vasovasostomy) i 60 procent dla drugiego (vasoepididymostomy). Trzy do 8 lat, od dwóch gabinetach znajdzie kąpieli około 53 procent do do pierwszego postępowania, a około 46 procent na sekundę. Ponad 15 lat między operacji zobaczymy mniej niż 30 procent sukcesu w ciąży.