adcov.com

O Terapii Zajęciowej

Terapia zajęciowa jest bardzo potrzebne leczenie dla wielu dzieci i dorosłych niepełnosprawnych fizycznie, umysłowo lub rozwojowych. Ten artykuł przedstawi, co terapia zajęciowa to, co terapeuta zajęciowy robi z pacjentów, rodzaje terapii zajęciowej, a co do rozważenia przy poszukiwaniu dla terapeuty zajęciowego.

Identyfikacja

Terapia zajęciowa jest leczenie dzieci i dorosłych, którzy cierpią z powodu warunków, które mają wpływ na ich możliwości umysłowe lub fizyczne i / lub ich rozwój. Terapia zajęciowa może pomóc ludziom wykonywania codziennych zadań, takich jak ubieranie się czy pisać, lub rozwiązywania problemów i ostrość psychicznego dla zwiększonej funkcji mózgu. Często osoby z urazami muszą zyskać siłę w dotkniętych grup mięśni, a nawet ponownie nauczyć się, jak wykonać pewne działania. Terapia zajęciowa wspiera w realizacji tych celów.

Funkcja

Terapeuta zajęciowy pracuje z pacjentów, takich jak dzieci opóźnionych w rozwoju lub dorosłych osób z urazami mózgu, osób starszych i chorych psychicznie, żeby wymienić tylko kilka. Używają urządzeń i adaptacyjne do pomocy konkretnych ćwiczeń pacjenta w obszarze, których potrzebują w celu wzmocnienia. Ćwiczenia fizyczne mogą być stosowane w celu wzmocnienia niektórych mięśni, które są używane na co dzień dla niektórych działań, takich jak guziki koszul, pisanie czy prowadzenie samochodu. Niektóre ćwiczenia mogą być czysto umysłowe, takie jak pamięć-wspomagania rozwiązywania problemów lub ćwiczeń. To może być szczególnie przydatne dla tych, którzy cierpią z krótkoterminowych utraty pamięci lub uszkodzenia mózgu. Terapeuta zajęciowy oferuje wsparcie dla chorych, które muszą ponownie nauczyć się umiejętności lub wzmocnienie umiejętności mają, że są słabe.

Rodzaje

Istnieje wiele rodzajów terapii zajęciowej. Terapia zajęciowa odbywa się w środowisku szkolnym, dzieci opóźnione w rozwoju pomaga poprawić psychiczne i fizyczne słabości lub problemy sensoryczne. Terapia zajęciowa w centrum rehabilitacji skupia się na pomocy fizycznych lub pacjentów z urazami mózgu stają się w stanie zrobić codzienne zadania, które nie mogą już wykonywać z powodu ich uszkodzenia. Jest też dużo terapii zajęciowej w ośrodkach zdrowia psychicznego, leczenia osób, które potrzebują pomocy nauki, jak radzić sobie z codziennym życiem i angażować się w zdrowych interakcji. Wreszcie, domy opieki zatrudnia terapeutów zawodowych, aby pomóc funkcję starszego, jak to możliwe, aby mogli prowadzić zdrowe, produktywne życie.

Rama czasowa

Czas pacjent poddawany terapii zawodową zmienia się w zależności od pacjenta i jego poziomu uszkodzenia lub osłabienia. Niektórzy pacjenci mogą wymagać tylko kilka tygodni lub miesięcy terapii zajęciowej po lekkich obrażeń, aby odzyskać siłę i funkcjonalność w pewnej dziedzinie. Opóźnione w rozwoju dzieci i dorosłych, a także chorych psychicznie, może wymagać lat terapii ciągłym leczeniu ich słabości.

Rozważania

Rozpatrując terapię zajęciową, ważne jest, aby znaleźć wykwalifikowanych i wyszkolonych osobę, aby zapewnić leczenie. Terapeutów zajęciowych powinny być licencjonowane przez państwo i powinno mieć tytuł magistra w terapii zajęciowej, sześć miesięcy pracy w polu i pod nadzorem minęło narodowe i państwowe egzaminy certyfikacyjne. Te terapeutów zajęciowych, które przeszły ten egzamin uznaje się za zarejestrowane terapeutów zawodowych i będzie miał "OTR" (terapeuta zajęciowy zarejestrowany) po ich nazwie.