adcov.com

O suplementy witaminy D

O suplementy witaminy D


Witamina D jest przedmiotem wielu badań zdrowotnych. Zdrowie i odżywianie eksperci doradzają, że większość z nas nie dostaniesz tyle witaminy. Konsekwencje mogą obejmować zły stan zdrowia, w tym zwiększone ryzyko zgonu z powodu udaru mózgu; atak serca; i śmiertelność z wszystkich przyczyn, w tym nowotworów, infekcji i chorób autoimmunologicznych.

Rozważania

Według szacunków, 1 miliard ludzi na całym świecie są albo z niedoborem witaminy D lub masz jakąś formę niewydolności. Artykule opublikowanym w lipcu 2007 roku w The New England Journal of Medicine szacuje, że niedobór witaminy D jest powszechny u osób dorosłych i dzieci, pomimo dodania witaminy wzbogacone żywności do naszej diety.
Większość tkanek i komórek organizmu zawierają receptory witaminy D, przeznaczone do konwersji nieaktywnej 25-hydroksywitaminy D w obiegu w organizmie w postać aktywną, 1,25-dihydroksywitaminy D.
Naszym największym naturalnym źródłem witaminy D jest od słońca --- bez codziennego słońca, ciało nie może przekonwertować witaminy D do postaci czynnej. Większość z nas nie otrzymuje wystarczającej ilości słońca, ani nie spożywają wystarczającej ilości żywności wzbogacanej w celu zaspokojenia zapotrzebowania organizmu, co witaminy D uzupełnia alternatywę dla zapobiegania chorobom.

Teorie / Spekulacje

Odpowiedni poziom witaminy D w organizmie jeszcze nie została ustalona. Większość ekspertów zgadza się, że bez odżywianie ekspozycji słonecznych, większość dzieci i dorośli potrzebują około 800 do 1000 IU (jednostek międzynarodowych) witaminy D dziennie.

Znaczenie

Zapobieganie chorobom nie jest jedynym powodem, organizm potrzebuje witaminy D. Bez odpowiedniego poziomu wapnia i fosforu, są słabo wchłaniane w jelitach. Oba są niezbędne dla zdrowia kości i optymalnego funkcjonowania komórek.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Biorąc suplementy witaminy D zaleca się dodatkowo do 20 minut słońca dziennie. Pokarmy zawierające witaminę D to grzyby i tłuste ryby. Mleko, ser szwajcarski, wzmocniony sok i zbóż powinny być zawarte w zdrowej diecie.
Suplementy witaminy D są dostarczane jako witamina D2 lub witaminy D3. Witamina D3 jest uważane za bardziej efektywne ze względu na proces wytwarzania i sposób ich metabolizmowi. Obie formy będą działać w połączeniu z dietą bogatą w witaminy D pokarmów.
Wiele suplementów witaminy D zostały sformułowane na łatwiej metabolizowane witaminy D3. Należy zapytać farmaceutę, zalecenia, lub przeczytać etykietę na butelce przed zakupem.

Ostrzeżenie

Więcej nie jest lepiej. Chociaż rzadkich, zatrucia witaminą D (ponad 50000 IU dziennie) może prowadzić do wysokich poziomów wapnia i fosforu w krwiobiegu, co prowadzi do problemów z nerek.
Zażycie niektórych leków, może być nawet większe ryzyko niedoboru witaminy D. Przykłady obejmują prednizon, co może prowadzić do utraty kości; Orlistat lek odchudzania; i zajęcie leki zaburzenia fenobarbital i fenytoina (Dilantin).