adcov.com

O Suplementy wapnia

Większość kobiet nie otrzymuje wystarczającej ilości wapnia w normalnej diecie, co suplementy wapnia niezbędne do zapewnienia właściwego zdrowia kości i zapobieganiu utraty masy kostnej. Suplementy wapnia są powszechnie dostępne, łatwe do podjęcia i bardzo skuteczne w bardzo potrzebne dodanie wapnia do normalnej diety osoby dorosłej. Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przy wyborze odpowiednich suplementów wapnia dla różnych osób.

Rodzaje

Powyżej 85 procent suplementów wapnia dostępne są w postaci węglanu wapnia, soli wapnia utworzonego przez połączenie wapnia z węglem i tlenem. Te rodzaje suplementów wapnia są dostępne w postaci do żucia, takich jak leki zobojętniające sok żołądkowy i standardowych tabletek do połykania.
Chociaż mniej powszechne niż węglan wapnia, cytrynian wapnia jest inna postać dostępnych dodatków wapniowych. Są to przede wszystkim znajdują się w postaci tabletek do połykania.

Cechy

Dorośli powinni być coraz 1000 do 1300 mg wapnia dziennie z diety lub suplementów. Kobiety w ciąży i karmiące piersią często potrzebują więcej wapnia i powinny przyjmować suplement wapnia oprócz prenatalnych witaminy, aby uzyskać wystarczającą ilość wapnia, jeśli nie są one na tyle spożywanie w diecie. Instrukcje dawkowania z tyłu butelki każdego dodatku wapnia będzie wskazywać, jak wiele tabletek do żucia i aby przyjąć każdego dnia.
Zarówno węglan wapnia, cytrynian wapnia, jest absorbowany równie dobrze w organizmie, czyniąc je zarówno dobrym wyborem dla uzupełnienia wapnia. Jednak, węglan wapnia jest bardziej stężony niż wapń cytrynianu wapnia, co oznacza, że ​​więcej lub większe tabletki cytrynianu wapnia należy niż tabletki węglanu wapniowego, aby otrzymać taką samą ilość wapnia. Dodatki cytrynian wapnia są również bardziej kosztowne, niż dodatki węglanu wapnia.

Rozważania

Wyższe poziomy witaminy D zwiększa wchłanianie wapnia, co suplementy wapnia z witaminą D lepszego wyboru niż tylko dodatek, który zawiera wapń.
Wybierając suplement wapnia, ważne jest, aby zapoznać się z ulotką dla skrót USP. USP oznacza US Pharmacopeia, a ich obecność na etykiety wskazuje, że dany dodatek wapnia spełnia minimalne normy dla USP dezintegracji i jakości.
Zawsze należy sprawdzić wielkość porcji na suplementów wapnia, ponieważ podczas gdy dwa różne suplementy wapnia mogą być ceny podobne, może to potrwać kilka tabletek z jednej marki, aby uzyskać taką samą ilość wapnia w jednej tabletce innej marki.

Nieporozumień

Wielu ludzi wierzy, że otrzymują wystarczającej ilości wapnia albo z diety lub z ich multiwitamina zrównoważyć potrzebę dodatkowych suplementów wapnia, ale zazwyczaj jest to nieprawdą. Średnia porcja mleka, jak mleko czy ser, ma około 300 miligramów wapnia, a większość witamin nie mają więcej niż 250 miligramów wapnia, daleki od dziennego zapotrzebowania. Chociaż jest możliwe, aby zużywać ilości wapnia dziennie, kilka ludzie. Dla wielu osób dorosłych, zwłaszcza kobiet, suplementy wapnia są zalecane przez pracowników służby zdrowia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Kobiety, które są w większym stopniu korzystać z rozwoju osteoporozy, szczególnie kobiety Azji i Kaukazu, a te z żeńskich krewnych, u których rozwinęła się choroba, zaleca się stosowanie suplementów wapnia od najmłodszych lat. Gdy korpus ma niski poziom wapnia w surowicy, wapń potrzebne do wykonywania funkcji organizmu pochodzi z kości. Otrzymany spadek stężenia wapnia w kości może prowadzić do osteoporozy, osłabiającą organizm chorobą, która osłabia kości i zwiększa prawdopodobieństwo złamań. Wystarczające spożycie wapnia i witaminy D, zwykle przy pomocy suplementów wapnia może zapobiec występowaniu osteoporozy w późniejszym życiu.